22. listopad 2019    
Radomír Pekárek

Sportovci všech českých a moravských zemí spojme se!


Všichni chceme vidět naše sportovce na piedestale vítězů, všichni chceme, aby naše děti sportovaly, aby neseděly jenom u počítačů, všichni chceme, aby tady vyrůstaly další zdravé generace.

Ale nejde jenom chtít, v současné uspěchané době, kdy téměř každý ve své profesi přidává hodiny navíc nemá čas na to věnovat se plně dětem a tady hrají nezastupitelnou úlohu školy, zájmové kroužky a v neposlední řadě sportovní kluby, ale pak je tady taky ulice a drogy. Ti všichni možná více formují život našeho dítěte více než si dokážeme připustit.

A nebezpečí ulice, drog můžeme eliminovat také vhodným nasměrováním dítěte ke sportu. Za poslední roky vlády do rozvoje sportu peníze nepřidávaly, ale ubíraly. Po pádu Sazky vyschnul další zdroj příjmů pro sportovní oddíly. Nyní se naopak snaží současný ministr školství Marcel Chládek ve spolupráci s ČUS, Svazem sportovních svazů a v neposlední řadě i ČOV tuto situaci řešit.

Jenom se bohužel "chlapci" nemohou mezi sebou dohodnout, kdo bude třímat ten prapor. A toho samozřejmě využívá strážce státní pokladny k politickému boji: Neschopný ministr, rozhádání sportovci, tak vám ukážu jak se to dělá!

Naposledy proti MŠMT zaútočil NKÚ, aby Chládkovi spočítal špatně a neprůhledně rozdělených 800 milionů, co na tom, že peníze rozdělovali dřívější ministři Josef Dobeš (VV) a Petr Fiala (ODS) a že Chládek nastavil jiný systém. Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Na druhou stranu ale ministrovi nejednost sportovců nepomáhá, naopak nahrává politickým i když koaličním, oponentům

"Já neříkám, že nic nefunguje transparentně, ale za celý rok ministerstvo školství pod vedením Marcela Chládka nepřipravilo analýzu financování sportu v České republice a už vůbec ne žádnou koncepci,“ řekl předseda sněmovního podvýboru pro mládež a sport za hnutí ANO, Jiří Holeček.

Tak chlapci, sportovci, rozum do hrsti nebo už nebudete mít ani ty plácky, kde si v roztrhaných trenýrkách budou hrát vaše děti.
Všechny články autora
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946