16. prosinec 2019    
Jiří Paroubek

Kdo žvaní o solidaritě a kdo je opravdu solidární


Kuba vyslyšela nezřetelné volání světového společenství (OSN) a posílá lékaře do západní Afriky, aby bojovali proti šířící se ebole. Kuba se tak zařazuje vedle USA, které vysílají do zmíněné oblasti čtyři tisíce vojáků.

Je zvláštní, že se boje proti ebole, která nyní hrozí přerůst ve světovou pandemii, nezapojují masivněji vysláním zdravotnického personálu země Západu s mnohem silnější ekonomikou a velmi dobře fungujícími systémy zdravotnictví. Kuba vysílá do oblasti 165 lékařů a je připravena vyslat dalších 300 zdravotníků. Je to trochu facka, a zejména výzva zemím Západu. Peníze jsou jedna věc, ale vyslání lékařů a zdravotnického personálu je věc neméně důležitá.

Je objektivně třeba připomenout, že kubánští lékaři mají ve světě (především v Latinské Americe) výborný zvuk a jejich statečnost a solidaritu při boji proti nakažlivé smrtelné nemoci v mimořádně obtížných podmínkách západní Afriky je třeba ocenit.

Všechny články autora
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946