21. leden 2019    

Že vládne ve společnosti blbá nálada? Nikoliv, blbí jsou prý politici


Více jak dvě stě dní bez vlády s důvěrou. Už i expremiér Miroslav Topolánek je po někdejší téměř stejné situaci na druhém místě. To první patří...no jasně, že Andreji Babišovi. Jiného premiéra, byť v demisi, v současné době přece nemáme. A jak se zdá po hláškách z Hradu, ani mít nebudeme. Život jde ale dál, makáme a nekecáme, protože by nám doma ženuška tu užvaněnou papulu nemakačenka asi rychle zavřela. Nebo naopak, rodina musí z něčeho žít a práce je zatím dost. Na diskuze o politice proto ani moc času nezbývá. Když přece jen chvilku ano, pak končí rezignací o ní dál pokračovat nebo smíchem, kam že to spějeme. Prý se do toho otvoru vejdeme jednou všichni.


Ale popořádku – politici se ohánějí slovy o blahu národa, kterýžto potřebuje silné vůdce. Schopné, silné vůdce se sociálním cítěním, a smyslem pro spravedlnost. Jak jinak než v právním státě. Výborně. Volič jich má denně na výběr celé desítky. Všichni totiž mluví stejně. Nebo skoro stejně, když zrovna neuhnou z cesty nějakou myšlenkovou deformací. Blbost se tomu říká, aby někdo nemusel hledat ve slovníku. V podstatě ani nemusí, blbosti volič od politiků slyší dnes a denně. Nebo je i vidí, stačí číst noviny. Zařídíme, postavíme, zafinancujeme, peníze jsme našli...Kde, to už politici při svém turné po krajích neříkají. Ani nemůžou, protože sami nevědí, kde brát a nekrást. Pravda, někteří to zase vědí až moc dobře, ale do krajů je nenasypou. Ani popel na hlavu, když to alotrium praskne.


Takže volič, vědom si tohle všechno, zájem politiků o jeho blaho hází za hlavu, protože ví, že jsou to blbosti. Slyší je od svého narození, v dětsví, mládí i dospělosti, kdy sám může jednou za čtyři roky o osudu politiků rozhodnout. Zpravidla je zase zklamán a kolotoč slibů se točí dál. Pak už je z toho kolotoče fraška, z politiků klauni a jejich snaha o zalíbení se špatný spektákl, který by i dnes v zájmu o oko diváka triumfla němá filmová americká groteska. Politik ve skutečnosti na obyčejného člověka kašle, ten si je toho dávno vědom a směje se politikům i všem těm naivkům, kteří se stále nechávají mocnými ošálit. Čech má oproti jiným národům jednu skvělou vlastnost – když už se vzdá veškerých nadějí na cokoliv, začnou vznikat anekdoty. Doba na to už nazrála a blbá nálada je ta tam. Zůstali už prý jen blbí politici.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?