24. říjen 2019    

Založit v ČR novou pravicovu stranu? Pravicový volič už neexistuje!


Modrý pták občanských demokratů vytřepal ze svého peří Václava Klause juniora. Spekulace o tom, že tím pádem zřejmě založí novou a nutnou pravicovou stranu, jsou každodenně živeny dalšími představami, kam a s kým by se měla ubírat. Hezká představa, ovšem s mnohými trhlinami. Samotní zakladatelé, ať už je jimi kdokoliv, budou muset vzít v potaz, kdo jim vyjádří sympatie. Což bude vůbec nejtěžší moment, zda se do toho zakládání vůbec pustit. Důvodů je totiž mnoho.

 

Samotný aspekt jisté exhibice Klause mladšího zatím působí na české politické scéně jen jako úkaz toho, že je opravdu něco špatně. A co, že to je? Minulost i současnost politické scény, která se v podstatě nemění. Politici nadále podvádějí, a není rok, aby policie nekonala. Tak tomu bylo i v minulosti, vlády kvůli tomu padaly a před dalšími volbami se noví vlajkonoši slepé spravedlnosti bili v prsa, že s tím šlendriánem skoncují. Volič víceméně uvěřil a situace se opakuje. Levice či pravice už nedoznala odlišnosti, v zájmu uchování moci partaje svým voličům rozdávaly nalevo i napravo. Teď řeší problém, kde na své sliby v budoucnu vzít, což je další důkaz, že voličům už je jedno, kdo jim co dá a není jim jedno, že se jim zase někdo něco vezme. Ať už je to Babiš či Hamáček za přizvukování komunistů. Jejich tolerance ke všemu současnému politickému dění tak zcela vygumovaly představy, že v Česku ještě nějaká pravice vůbec existuje.

Tím pádem přestal existovat i pravicový volič. Protože nemá možnost rozlišit, která že partaj je na levém či pravém břehu, když všechny v podstatě dělají totéž. A další věc: Podstatu rozkolu v ODS odkrývají její bývalé špičky, ať už věrohodnost jejich tvrzení má či nemá reálný základ. Jeden je ale nad slunce jasný. Přiznávají teď, že něco jiného říkali a něco jiného dělali. To vše se nyní někdejší pravicový volič dozvídá, což pro potenciální úmysl Klause juniora založit novou partaj či hnutí směrem napravo od všech současných, může být jen pouhým snem. Protože další generace voličů dospěla a myslí jinak. Myslí tak, aby dostala od politiků aspoň to, co potřebuje ke každodennímu žití. Tedy bydlení, možnost slušného výdělku v závislosti na hospodářské politice státu.

 

Kdo je napravo či nalevo je nepodstatné. Protože ve skutečnosti nejsou vůbec nikde. Neboť zlepšení lidských potřeb předtím slibovali bez rozdílu všichni a budou slibovat zase. Byty nejsou a když ano, jeden by se nedoplatil. Výdělky však relativně jsou, ale každoroční zdražování umenšuje možnost z nich významně ušetřit. Toho všeho si je volič vědom a taky se k tomu tak staví. Proto případný úmysl Václava Klause juniora může narazit – v představách nové generace pro ni nové byty nevystaví, hypotéky ani nájemné bydlení taky nezlevní. Z pocitu potřeb toto všechno zlepšit by Klaus junior musel žít aspoň do sta let. Tak dlouho nová generace logicky čekat nehodlá, tím méně na nějakou novou pravicovou stranu Václava Klause Druhého.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946