21. srpen 2019    

Venezuelská lekce vzájemných vztahů


Ze dvou prezidentů jsem si vybral tebe. Hodně volná parafráze na rozhodnutí Miloše Zemana, který uznal venezuelského opozičního lídra Juana Guaidóna za hlavu tohoto  jihoamerického státu. Je sice prezidentským samozvancem, ale to nechťsi tamní vláda vyřídí sama. Dosavadní legitimně zvolený prezident Nicolás Maduro má už v hodně zemích, včetně České republiky, utrum. Jenom u českých komunistů nikoliv a tak se sborově vrhli na Miloše Zemana a ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Oba socialistickému zřízení Venezuely prostě nefandí. Rusko a Čína stále ano a tak se naši soudruzi rozhodli k protiútoku.


Že se český prezident asi pomátl, to se domnívá Zdeněk Ondráček (KSČM). A přispěchal s příměrem, jak by to vypadalo, kdyby si za prezidenta oficiálně vybral Jiřího Drahoše, poraženého soupeře Miloše Zemana. Mít dva prezidenty je přece nesmysl. No to jistě, ale jeden je podle venezuelských demonstrantů zloduch a druhého si vybrali za něj. A tak jeden musí z kola ven a proto jsme v ulicích, dá se volně argumentovat. Bylo tomu tak kdysi i v listopadových událostech v roce 1989 s tím, že soudruh Husák sice ještě byl prezidentem, ale že jím bude co nevidět i oponent Václav Havel, věděli i holubi na všech pražských nádražích. A to se nemusel ani za prezidenta předem vydávat. Jenomže čeští soudruzi ze svých ideologických kolejí neuhýbají a co na tom, že socialistické zřízení Venezuelu přivedlo k totální inflaci a statisíce obyvatel prchají před bídou ze země?


Postoj Miloše Zemana, ať už jej vedlo k příklonu sympatií k opozičnímu politikovi Guaidonovi cokoliv, v podstatě nakřápl skořápku soudržnosti KSČM s Hradem. Pochopitelně to bude jen dočasná záležitost, protože čeští soudruzi současnou pozici našeptávače Andreje Babiše, co by měl a musí udělat, dobrovolně neopustí, byť naoko hrozí odchodem z vlády. Osinou kdesi je jim naše zahraniční politika a především její šéf Tomáš Petříček. Tan ale skoncoval s kritikou KSČM velmi rychle připomínkou zločinů komunismu, kterážto ideologie pomalu a jistě vadne i ve Venezuele. V české  politice ale neplatí, že když se dva perou, třetí se směje. Pak se perou všichni a k smíchu nic není. Dva prezidenty jako Venezuela sice nemáme, zato do roku 2023 jich můžeme mít třeba pět. I se Zdeňkem Ondráčkem v popředí. Že jsou Češi smějící se bestie, dokazují právě u voleb. A politici po volbách. Do té doby je nějaká ta jejich vzájemná rvačka, kvůli pro našince nezajímavé a zaostalé Venezuele, jen nudnou bouří ve sklenici vody.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946