17. červen 2019    

Velkolepý funus pro Kočku, jeho oběť jako by nebyla


Praha má zase o čem hovořit. Zejména řidiči v autech, kteří musejí z moci úřední respektovat dopravní omezení na jedné z nejživějších tepen metropole. Po Vinohradské třídě rodina Kočkova, známého to kolotočáře z Matějské pouti, dnes poveze na Olšanské hřbitovy svého zesnulého Jana Kočku juniora. Zemřel po dopravní nehodě z vlastního zavinění. Jak známo, zemřel i řidič náklaďáku, otec dvou malých dětí. Koňské šestispřeží a okázalý odchod na onen svět se v dotyčném městě asi konat nebude, zato v Praze ano. Tak, jak to klan Kočkových má tradičně ve zvyku.


Což mohla široká veřejnost od Prahy po Beskydy v médiích svého času sledovat. To když kulkou z pistole padl k zemi mrtvý Václav Kočka, syn provozovatele Matějské pouti, Václava Kočky staršího. Stalo se při křtu knihy Jiřího Paroubka v roce 2008. Byl to pohřeb hodný hollywoodské hvězdy, na které se sešly další jiné klany světských lidiček, nechyběli ani zpěváci Iveta Bartošová nebo Daniel Hůlka. Zde by se ještě dalo pochopit, že Kočka mladší zemřel kvůli výbuchu nekontrolovatelného vzteku někoho jiného. A navíc v přítomnosti tehdejšího premiéra. Média pak měla žně na hodně dlouho, aniž by tím jistá společenská prestiž Kočkovy rodiny nějak utrpěla.


V případě Kočky juniora se ale rodina musí smířit s jiným faktem. Její zemřelý příslušník se tentokrát stal vrahem. Nic na tom nezmění ani pozdější suchá omluva rodině kamioňáka. Ta asi tři sta, čtyři sta tisíc, jak to tradice Kočkových dodržuje, za pohřeb asi nedá. Přitom to není o penězích, oběma obětem tragické dopravní nehody životy nevrátí. Zrovna tak jako určitou lítost veřejnosti, že se to raději stát nemělo. Platí to zejména o Pražácích, dnes trčících kvůli smutečnímu průvodu za volantem. A možná i v obavě, zda některý opozdilec z Kočkova klanu teď v autě na pohřeb třeba nespěchá...


(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?