24. květen 2019    

Transport Václava Klause juniora


Tak už je to venku. Klause mladšího chtějí občanští demokraté ze svého poslaneckého klubu vyšupačit. Nejlépe by bylo, kdyby z partaje rovnou vypadl. Vyloučit jej však může jenom ta parta, která Klause mladšího nominovala. A vůbec, příjmení Klaus se v ODS nenosí a myslete si, co chcete. Averze proti stranickému rebelovi je tím pádem otevřenější než dveře, kterými kdysi do ODS Klaus junior vstoupil.


Stejně je to týpek, tenhle učitel, syn exprezidenta a nyní poslanec. Co dovede opravdu dobře a je to dobře, formulovat své myšlenky. Ostatně jako někdejší kantor by to umět samozřejmě měl. No tak svůj um používá a je kvůli tomu v politice. Ta zase, obecně vzato, nesnáší, když se argumentuje pravdou. Jestli Klaus junior vsadil na tuhle kartu, pak zákonitě musí vzbuzovat kontroverze, protože si česká politika od pravdy dávno odvykla. Pravda hlavně děsí. A žene prostřednictvím vyděšenců jejího vlajkonoše na okraj útesu. Tím jsou omluvy špiček partaje za to, že vyřčená slova především nekonvenují s jejich. To znamená s obalem ničeho, co se voličům po celou dobu nabízí.


A právě to se zřejmě Klausovi juniorovi nelíbí a pak vznikají vnitrostranické hádky. Že jsou jeho příměry na hraně? Humbuk kolem schvalování nových pravidel o ochraně soukromí, která navazují na směrnici Evropské unie, Klaus přirovnal ke složení transportů židů do koncentráků. Je to sice hodně tvrdý příměr, ale sedí. Protože EU nemá nikomu diktovat, jak si svébytné národy budou chránit své obyvatele před cizí zvědavostí, či lumpárnami všeho druhu. Diktuje to z jediného důvodu. Pod kontrolou chce mít Brusel všechny členské země, protože jen tak bude existovat samotná Evropská unie. Kdo je proti, musí z kola ven. Nikoliv členský stát, ale její kverulant. Tak je to teď v ODS s Václavem Klause mladším. Do transportu zapomnění s ním! Tato partaj si tak u voličů rozhodně nepolepšila.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?