23. červenec 2018    

TOP 09 uhnula od Feriho ke Čtvrtníčkovi. „Uhnuté“ už to být víc nemůže


My neuhneme! Volební slogan TOP 09. A okořeněný spoty se známým šoumenem Petrem Čtvrtníčkem. Dominik Feri, ještě donedávna proklamovaná tvář nadějné generace pod fanglí TOPky, je jaksi upozaděna. Je to vlastně úplně jedno, protože kdo se případně nudil, stačilo zalistovat v kdejakém zpravodajství a tento mladík svými moudry vracel dobrou náladu taky. Zejména svým viděním světa, ale budiž – starší generace je zpravidla milostivá a mládež taky jednou k rozumu doroste.


Zda ale léty nabývaný rozum postupně ztrácí i generální volební štáb TOP 09 je otázka – její předvolební preference zrovna k nebesům nesahají, což ale neznamená, že se v tom štábu z obav o budoucnost pomátnou úplně všichni. Tvárný kníže pán se tak opět podvolil zařádit si v předvolebních spotech, tentokráte s hlavní postavou recesisty Petra Čtvrtníčka. Že ten ze svého stylu humoru neuhnul a jistě nikdy neuhne, se dalo čekat. Jinak by podstata samotného Čtvrtníčka ztratila smysl. Jenomže spojení recesisty s politickou stranou nemusí vždy vyznít ve prospěch angažující partaje. Ze spotu vyloženě čiší jen další kšeft pro známého šoumena a po poslední klapce to pro ně bude znamenat i konec šichty. Za honorář pochopitelně. Nemějme mu to ale za zlé – veřejnost si dávno zvykla na kejklíře v angažmá politických stran a nepřikládá tomu žádnou zvláštní váhu. Ani nemůže, což by si politici měli uvědomit, protože politika nejsou jen úsměvy umělců na tribunách, ale politici sami. A ty buď máme rádi nebo nemáme.


Je proto zbytečné poukazovat na to, že právě Čtvrtníček ještě v nedávné minulost odmítal volit TOP 09 a nyní za tento tým „kope“. Jen nutno znovu opakovat, že umělec je nejen otázka charakteru, ale především výše honoráře. Není to výtka ani jízlivost – je to život, který provází uměleckou frontu od nepaměti. Hvězdy totiž vycházejí i zapadají s východem či západem slunce. Tak je to i v politice a TOP 09 se svou dávno již zapadlou hvězdou knížetem Karlem je toho důkazem. Jako by právě na to Petr Čtvrtníček nechtěně sám poukazoval. Nu což, TOPka už toho v tom neuhýbání od propadu k propadu stejně víc prošvihnout nemůže.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?