16. červenec 2019    

Stuchlíkovi zachutnala politika. Jeho maličkost možná už nechutná Babišovi


Neúspěšný kandidát na pražského primátora. Někdejší finančník, co půjčoval na vysoký úrok chudým. Petr Stuchlík. Jistě si jeho osobu z předvolební kampaně v loňských podzimních volbách pamatujete. Exhibiční vystoupení, co všechno v české metropoli přestaví a vylepší, se taky zapomenout nedá. Zejména vize bytovek na zchátralém Libeňském mostě. To je ten, který se bortí a pořád se nerozhodlo, zda jej zbourat a raději postavit nový. Oprava by byla mnohem dražší a složitější. Petr Stuchlík si s tím hlavu nelámal. Zato renomovaní architekti leknutím nad tímto nápadem asi pili jednoho panáka za druhým.


Lekla se i pražská organizace Hnutí ANO. Petr Stuchlík, který po volbách zmizel pod hladinou veřejného nezájmu, se opět vynořil. Silně se nadechl a oznámil, že bude usilovat o post v celostátním předsednictvu strany. Po pouhém roce členství v Babišově firemní partaji. Odvaha s tím vyrukovat Stuchlíkovi opravdu nechybí. Nicméně nedivme se – taky je to člověk vzešlý z tvrdého a nemilosrdného byznysu. Lidé stejného ražení se rozhodují rychle i v politice. Což je ale zásadní chyba, protože politika není byznys, i když si z ní mnozí byznys dělají. Zato však nedělají zásadní politická rozhodnutí, která na řadu let mohou změnit společenské prostředí. To si troufá k obrazu svému pouze současný premiér, ale už taky poznal, že řízení firmy nelze aplikovat v politice. Starostí sám se sebou má teď až nad hlavu a teď ještě do toho nějaký Stuchlík. Protože Hnutí ANO je strana jednoho muže a je jeho výsadním právě měnit v její struktuře vše, co se mu zlíbí.


A tak Andrej Babiš měnil, až vygeneroval Petra Stuchlíka a taky si naběhl – jeho favorit v Praze neuspěl, a to dost podstatně. Jak bývá zvykem u premiéra, co nelze zúročit, to pak nechce. Dopadli tak mnozí jeho krátkodobí oblíbenci nejen v ministerských funkcích. Jenomže někdejší oblíbenec se nedokáže smířit s faktem, že jeho role už skončila. Je sice stále členem partaje, ale takových jsou stovky. Tedy řadových, a nic neznamenajících. Pozornost médií po volbách zmizela, a tak je třeba s tím něco udělat. Co udělal Petr Stuchlík, už víte. Chvilkovou pozornost sdělovacích prostředků svým odhodláním vstoupit do nejodvážnější vlčí smečky tím skutečně vyvolal. Může se mu to ale nepříjemně vymstít. Povaha Andreje Babiše je v těchto případech pokrytecká. S neúspěšnými lidmi se pak nestýká. Klidně je navenek s úsměvem poplácá po zádech, ale zároveň mu ukáže ta svoje. Což je signál pro pražskou vlčí smečku, organizaci Hnutí ANO. Ukažte mu záda taky.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946