20. únor 2019    

Strany totálního rozložení a chaosu (STRACH)


Tak máme novou vládu, rizikové více jak osmiměsíční těhotenství skončilo. Na světě je druhé politické dítě Andreje Babiše. Zplozeno stranami, které totálně rozložily společnost a vnukly chaos do myšlení lidí. Už se nedá věřit vůbec ničemu, protože nic do druhého dne neplatí. Paradoxně si svůj kalíše pelyňku ochutnali i hodně diskutvaní komunisté – Andrej Babiš se neobtěžoval je informovat o personálních změnách v dozorčí radě ČEZu. To je tak s jeho sliby – komunisté si na vlastní kůži vyzloušeli, jaké je pak z nich prozření hned druhý den ráno. Za ochotu tolerance vlády chceme odpovídající pašalík. V ČEZu ho měli příslíben. Teď mají od Babiše víte co. Jenomže strach z dobytých pozic je silnější a tak se nové situaci s největší pravděpodobností stejně jako ČSSD taky podvolí.


No ale hleďme raději do budoucna. Vláda v novém složení konečně existuje a otázka je, co dokáže. Zlí jazykové tvrdí, že to bude pouhá udržovací squadra do příštích voleb. Protože hnutí ANO už nemá z čeho brát, rozuměj, došly známé osobnosti. Ty svého času postupně Babiše pro rozdílnost názorů opouštěly. Co předsedovi českého kabinetu zbylo, z toho bere. Nic jiného mu ani nezbývá. Vláda ideologických přikyvovačů? Ano i ne. Jsou v ní i to, kteří jen touží po moci a Andrej Babiš je toho prostředníkem. Když to fungovat nebude, klidně svého šéfa vymění za jiného šéfa v jiné straně. Doptat se jak na to, se mohou u Vojtěcha Adama, ministra zdravotnictví.

Manažerské schopnosti samotného premiéra jsou ve skutečnosti dokladem osobnostních předpokladů se v politice pohybovat. Manažer firmy praští pěstí do stolu a je po jeho. V politice to tak jednoduché není. Zjednodušil si ji ale Andrej Babiš. Práskl do stolu a taky bylo po jeho. Ovšem s obráceným efektem. Útočí ve skutečnosti sám proti sobě. Politika je totiž zrádná v tom, že oponenti jsou velmi reálným nebezpečím v podobě popravčí čety, kdežto zaměstnanec firmy nikoliv. Stačí si všimnout, že vládní členové hnutí ANO se chovají jako Babišovi zaměstnanci, neboť se tak k nim chová zaměstnavatel sám. Je to jeho hnutí za jeho peníze a vyžaduje hlásat jeho myšlenky. Že se každý den mění, je jiná věc. Stejnou věcí ale nadále zůstavá poslušnost ke svému nadřízenému.


Strach donutil ČSSD ke stejnému rozhodnutí – obrovské finanční dluhy, dva znesvářené stranické tábory a jeden předseda, který má teď vše na triku. V podstatě člověk s hlavou na špalku, ale předtím se mu dostalo dostatečného varování, aby „nechodil s pány na led.“ Alibistické stranické referendum ČSSD rozhodlo, že veselá klouzačka partaje s hnutím ANO může začít. Není pochyb, že svíravý pocit kolem žaludku teď má asi celá nová vláda. Není divu, strach v tom politickém holportu, což není nic jiného než chaos a rozkládající se společnost, stále hraje velkou roli, zejména u Andreje Babiše. Hraje především o svůj osud, protkaný slalomem mezi trestními paragrafy.


(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?