23. říjen 2019    

Sociální demokraté se sejdou na sjezdu. Odvoleno mají už teď


Pátek a sobota, první a druhý březnový den a Hradec Králové k tomu. Termín a místo konání jedenačtyřicátého sjezdu ČSSD. Sociální demokraté budou volit svého nového předsedu a vůbec další osoby do vedení strany. Kdo čeká změnu na pozici lídra, nedočká se. Není ani důvod měnit kočího kočáru, jehož opratě drží v rukou někdo jiný. Je to Hnutí ANO a na kozlíku je občas i veselo. Hlavně, když se kočár řítí do zatáčky a kočí Jan Hamáček se musí držet oběma rukama, aby z kozlíku neslétl. Tak proč vlastně měnit předsedu ČSSD, když by každý jiný dopadl stejně?


Výše uvedený příměr je sice trochu fantasktní hrou, ale skutečnost se od ní moc neliší. Jan Hamáček jen potvrdil svou povahu – nechce konflikty, nerad silácké postoje a každé negativum ve straně mu pochopitelně vadí. Lídr klidné síly, chtělo by se říct. V sedmiprocentním voličském roztoku je v současnosti možné uzřít cosi, co bývalo hegemonem na české politické scéně, v časech budoucích to asi tak i zůstane. Protože ČSSD je už jako celek vybledlá struktura všech, kteří ji ještě udržují při životě. Dokonce se zdá, že doba, která se sama o sobě řítí už všemi směry a neptá se žádných politiků, zda se jim to líbí nebo ne, nakonec dorazí tam, kde to nikdo nečeká. Což je rozpad společnosti, na které zejména čeští politici včetně těch z ČSSD velmi intenzívně pracovali.


Prezident rozdělil národ jako žádný jiný jeho předchůdce. Politika zvulgárněla a hodnota pravdy, slibů a jejich plnění jsou už jen pouhými slovními hříčkami. Máme trestně stíhaného premiéra, soudy uznaného několikanásobného lháře na Hradě, kdy jedné straně společnosti to nepřipadá vůbec divné. Druhé straně zato velmi, ale jak to tak bývá, podřizuje se dnešku, který je silnější než zítřek. Rozuměj vládě, vzešlé ze svobodných voleb, ve kterých ČSSD zcela propadla. Přesto je součástí koaliční vlády, avšak jako béčkový tým premiéra Andreje Babiše. S tímto možným pocitem se delegáti na královéhradecký sjezd zřejmě dostaví. Tak nač přepřahat, když si stačí aspoň uvědomit, že k tomu není důvod. Kočár zatím jede, tak s ním dojeďme, co nejdál to půjde. Na další štaci už do něj asi nenastoupíme.  

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946