16. červenec 2019    

Sociální demokracie si už stloukla náhrobní kříž


Není dne, aby se obyčejnému občanu nedostalo před oči nějaké sdělení toho či onoho sociálně demokratického funkcionáře. Nedozví se  všakz něho nic, co by se mělo udělat pro lidi. Dozví se především to, co musí udělat ten či onen funkcionář, aby odvrátil propad veřejného zájmu o tuto oranžovou partaj. Tedy nastavit důvěryhodnější tvář. Ještě i tak budiž. Ale vzápětí občan už musí odvracet oči od takových pokusů, kdy se z toho kterého funkcionáře vlastně ve skutečnosti stává pouhý farizej v drahém ohozu. Žádný zázrak pro blaho národa, jak  se před volbami každý z nich touto výjimečnou schopností zaštiťoval. Pravda je taková, že jeden vedle druhého jsou pouhými nabubřelými strýci, soutěžících v disciplíně dlouhých prstů. Což už dnes nikam nevede a přesně tam se ČSSD se svými strýci dostala.


Vnitrostranické válčení Babišova koaličního vládního partnera může premiéra už jen taky nudit. Protože sociální demokracie nevykonává faktický podíl na moci. Je pouhým spolujezdcem na kozlíku vládního kočáru, který kočíruje Andrej Babiš. ČSSD ani vzít opratě do ruky nejen že neumí, ale za této situace ani nesmí. Důvod je prostý – Jan Hamáček seznává, že před očima má cválající koňské spřežení, kterého se bojí. Drží se svého kozlíku a jen se otáčí za osazenstvem kočáru, v němž se perou jeho oranžoví spolucestující. Dokonce už tak, že co chvíli začnou jeden druhého z kočáru vyhazovat. To kvůli tomu, že na kozlík chce k Hamáčkovi právě jeden z nich.


Volí přitom úplně špatně – jeho stranický šéf má sám co dělat, aby se na něm udržel. Stačí jedna ostrá zatáčka v prudkém cvalu a z kozlíku by sletěl. Kočí Andrej Babiš se do takové zatáčky zatím řítit nechce, sám netuší, co by tato odstředivá síla s vládním kočárem ve skutečnosti udělala. Tedy potažmo i s ním. A tak musí zrovna tak jako obyčejný občan poslouchat ten halas uvnitř toho uskupení. Premiér si nyní aspoň může být naprosto jist, že jej oranžová parta už v ničem vůbec neohrozí. V tom pomyslném kočáru se totiž pobíjejí jeden po druhém. Způsob vnitrostranických vztahů ČSSD tím jen demaskoval stranu se vším všudy. Vlastně si tak už stloukla náhrobní kříž.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)


Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946