19. červenec 2019    

Sledujme Dominika Feriho. Prý může změnit tvář naší země


Server Politico zvolil mladého českého poslance Dominika Feriho mezi 28 politiků z 28 zemí EU, které stojí za to v roce 2019 sledovat. Mohou prý v příštích letech změnit tvář své země nebo celé EU. Není jasné, zda tento seznam nadějí světa sestavovali zapřisáhlí abstinenti nebo parta rozverných lidiček po divokém večírku. Tak či onak, české politiky našinec sleduje i bez cizího poňouknutí.


Mladá a neklidná krev TOP 09 Dominik Feri je svým způsobem objevem Miroslava Kalouska, známého to rétora v dobrém i ve zlém. Jistou raritou Sněmovny jsou ale oba. V TOPce v posledním desetiletí už vůbec nebyla o zajímavé osobnosti nouze. Kníže Karel s čírem, volební maskot své doby, zaujal mládež natolik, že ho ve volbách delegovala do Sněmovny. Že byl pak cílem vtipálků z mnoha důvodů, lze na sociálních sítích hravě dohledat. Miroslav Kalousek však zůstal středobodem všeho, co mu jen mohlo napomoci zůstávat středem pozornosti. Dominik Feri po svém zvolení byl rovněž skloňovanou osobou, ale to je tak všechno. Po pár týdnech kde nic, tu nic. Sledovat ho proto nemělo ani cenu, tu kvapem ztrácela i celá TOP 09. Jedinou jeho zajímavostí tak nadále zůstává jen odlišnost v barvě pleti, což sice není jeho zásluha, ale změnit se taky nedá. Není proto divu, že v každém pomyslném tablu se od jiných politiků na první pohled jeho podobenka liší, což zřejmě lahodilo oku bystrého týmu serveru Politico.


Nicméně pobízet českého voliče k intezívnějšímu zájmu o politiky, je v podstatě výzva k ještě většímu znechucení z politiky vůbec. Společnost je rozdělená, což se hradnímu nájemníku povedlo, ať už o to usiloval, nebo ne. Proto se zhusta hodnotí postoj prezidenta k podhradí, což se Miloši Zemanovi líbí zcela určitě. Jak známo, rád provokuje, nerad společnost spojuje. Nemá totiž čím. Odhlédněme ale zpět k naději světlých zítřků, Dominiku Ferimu. Bude jedním z dvousetčlenné směnovny poslanců, kteří v lítém boji o snížení platů neuspěli. Zdržovací taktika opět vyšla, na vlas stejná jako v době Nečasovy vlády. Byť se Senát bil v prsa, že kvůli tomu skokové zvýšení nevyjde,  v jeho novém složení je opak pravdou. Slyšel někdy a někdo o Dominiku Ferim, že by se u řečnického pultu vyslovil proti? Viděl nejmladšího poslance v poslední době vůbec nějak řečnit? A tak může našinec pouze sledovat, jak i jemu, naději světa i celého vesmíru, zase o tisíce korun přibude na účtu. Není to závist, jen pouhé konstatování, že když jde o peníze, jde o všechno. Jen ne o lidi. Server Politico po tak zdařilém tipu zase může otevřít další láhev.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946