16. červenec 2019    

Šlechtová s Malou mohou založit Spolek zhrzených dam


Mediálním prostorem se šíří zpráva, že pod ministryní spravedlnosti Taťánou Malou se kýve její židle. A taky dovětek, že její stranický modla Andrej Babiš už připustil možnost, že v případě prokázání opisování části diplomových prací by se měla paní minisryně ze svého postu poroučet. Pohleďme na spravedlnost páně premiéra jeho optikou – nejdříve razil názor, že v plagiátorství dotyčné ženy nevidí problém. V mediálním kolotoči už ale problém vidí, neboť ne všechna média mu totiž patří. A tak se otočí kormidlem jak vždy – Taťána Malá začíná být totiž velký problém. Vláda ještě ani nedostala důvěru a už aby přemýšlel nad rezignací osoby, která jen prozrazuje a dokazuje po odchodu známých tváří v roli užitečných idiotů personální bídu v hnutí ANO.


Ať už dopadne dnešní slyšení paní ministryně ve stranickém poslaneckém klubu jakkoliv, problém stejně zůstává. Taťána Malá už totiž nemůže nikdy smáznout punc nedůvěry v osobu, která zvedla ze židle akademickou obec. Nota bene právnickou obec. Jen si zkusme představit budoucnost zpochybňovaného ministra či ministryně z mnoha jiných důvodů. Na krátkém medvědářském řetězu je Babišem už veden Dan Ťok. Byl nejdříve odepsán, pak znovu zvažován a sám pak hrdě hlásal, že ve vládě podporované komunisty nebude. Lehce se mu to říkalo, když věděl, že mu jdou komunisté po krku. Pak najednou obrat, protože jiný kandidát nebyl. Andrej Babiš musel vzít Ťoka na milost. Hned jak nějaký vhodný kandidát bude, půjde Ťok od válu. Vládu Babiš řídí jako firmu a už to její sestava hodně pocítila. Cenu pak nemá nikdo, kdo ji už Babišovi odevzdal.

Karla Šlechtová to má za sebou. Jako řadová poslankyně bude součástí hlasovacího stroje, ale zde by měl Andrej Babiš zpozornět. Z exministryně obrany si ve vlastní stáji vychoval rebelku. Šlechtová může při hlasování teď cokoliv a Babišovi vyhazov z ministerské funkce kdykoliv vrátit. Není totiž legitimní členkou hnutí ANO, to ji do funkcí delegovalo s podporou partaje. Rozuměj Babiše. Lze se proto spolehnout, že asi chvilku potrvá, než po Šlechtové neštěkne ani její rambohafík.


Do stejné pozice se může velmi rychle dostat i Taťána Malá. Jen si představte tu zhrzenost „první dámy stranické loajality“, až ze svěřeného ministerstva odejde. Dříve nebo později to stejně nastane, stačí jedna jediná ministerská neuváženost a odborná obec ji okamžitě roztrhá na kusy. Jako na důkaz nekompetentnosti Babišovy chráněnkyně. V tom okamžiku chráněnkyní být přestane – Andrej Babiš jen velmi špatně ustává veřejnou kritiku a bezohledně se zbaví kohokoliv, kdo mu „ve firmě“ způsobuje trable. Pomyslný klub zhrzených dam se tak může lehce přeměnit na komando pomsty, jak jen to ženy umí. Premiér aby se pak děsil okamžiku, kdy například v krizových momentech vládních třenic bude záležet na jediném hlasu, tudíž i třeba na jeho osudu. Šlechtová s Malou pak mohou pálit ze všech zbraní. Vyloučeno, aby svůj cíl minuly.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946