25. leden 2020    

Sieg Okamura! Hajlovat se už taky nebojíme!


Vždyť jste ho všichni viděli, toho chlapíka v pseudovojenské uniformě s červeným baretem. Pravačka zdvižená v nebi, hezky v předepsaném úhlu nacistického pozdravu Sieg Heil! Šlo mu to dobře, zrovna tak jako Tomio Okamurovi a jeho zahraničmím hostům z Francie a Nizozemska. Oni tedy nehajlovali, ale jde o jména. Pro jistotu je všem přízemním individuím připomeneme – Marine Le Penová a Geert Wilders. Protože už na místě se přesvědčit, kdo že to na tom pódiu na pražském Václaváku za hosty je, stálo za to. Kámoši Okamury, vole! Taky nechtěj, aby tady byli islamisti. Hlavně ta Fracouzka, nebo vodkud je!


Vysvětleno od mladíka s kerkou na obou pažích. Jeho věc, nechť je třeba celý jako živý gobelín, ale jedno se přehlédnout opravdu nedalo. Byl pouze zmítán emocemi vyvolaných davem příznivců SPD. Když křičeli tři, dalších pět se přidalo. Geometrická řada jiných křiklounů jen opět opakovala něco, co začal jeden. Názor jednotlivců nezazněl. Jen souhrn provolávaných hesel. Přesně podle pravidel, jak ovládat bezmozky.

Tomio Okamura se už těžko může zaštiťovat hláškami, že je jeho partaj součástí parlamentní demokracie. Není ani náhodou, jen se veze s dobou, která dělí společnost a přesně tohle tyto extrémistické partičky potřebují. A hlavně všechny ty křiklouny, nezakrytě ověšených nacistickými symboly. Kdyby jen věděli, že o ně Okamura ve skutečnosti vůbec nestojí, jen je potřebuje ke svým mocenským zájmům, asi by se příště nesešli ani v řádu desítek lidí. Objektivně vzato, stejný přístup k voličům mají dnes všichni čeští politici. Ale u objektivity ještě chvíli zůstaneme. Protipólem nepovedeného happeningu na Václaváku byli i odpůrci SPD, kteří rovněž nebyli zrovna potichu. Je to pochopitelné a mají rovněž právo vyjádřit svůj názor.


Jenomže co je to názor a co příležitost si zase trochu užít potyčku s policií? Těžkooděnci byli rovněž samozřejmě na místě a trochu adrenalinu si odpůrci taky neodpustili. Politika, Le Penová i s Wildersem šla okamžitě stranou, na potyčku bylo zaděláno a hurá do toho. Tak se i stalo a soudný člověk se může jen smutně usmívat nad tím, že přízemnost a slaboduchost je stálým volebním potenciálem pro vychytralé politické lídry. Na ně se ve skutečnosti nezlobme, umí to s námi a my sami se sebou vůbec nic. Jinak bychom Tomio Okamuru dodnes neznali ani z doslechu.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946