18. únor 2019    

Senátor Rath a jiné oběti politické zvůle


Oznámení světu, že stále ještě nepravomocně odsouzený korupčník David Rath, hodlá kandidovat do Senátu, není dílem humoristy, ale Ratha samého. Hodlá tak učinit v Litoměřicích, neboť v tomto městě strávil ve vazební věznici trochu svého času. Hodlá tak učinit pro blaho tamních obyvatel – věznice, jak David Rath říká, se nevhodně nachází přímo uprostřed města. Jako Senátor se bude bít za to, aby toto okrajové téma bylo po vítězství Ratha v podzimních volbách odsunuto i s věznicí na periferii úplně. Dlužno podotknout, že v opilosti exhejtman nikdy nic národu nesděloval, naopak, ve střízlivém stavu jeho myšlenkové pochody doputovaly až sem.


Kdo se teď za břicho popadá, nechť je mu přáno, a ten, kdo poukazuje na fakt, že když máme trestně stíhaného premiéra, můžeme mít i senátora Ratha. Stačí mít k tomu potřebný počet voličů a je po legraci. To nepochybně ano. Jsou zde ale další fakta: obvinění premiéra soud zatím nijak neřešil, tedy není ani rozudek. U Davida Ratha soud ukončil jeho kauzu osmi a půl letým trestem natvrdo, jmenovaný jen čeká, jak dopadne jeho odvolání. Hned tak se ale nedočká, proto je zbývající čas vyplnit jiným pokusem o další pobyt na svobodě. K tomu by mohl posloužit pokus uspět v doplňujících senátních volbách. Třeba se pak i v Senátu najde dost hlasů, které by jeho vydání nástupu trestu neumožnily. Protože možné už je u nás všechno.


Že si to říkáte taky? Současné společenské dění tomu v mnohém napovídá, ale to by byla už úplná rezignace na změnu. Stejná, jako v době husákovské normalizace, kdy si každý druhý občan raději hleděl svého. Našlo se sice pár zlobilů, ale tuhý režim pod taktovkou Kremlu nezlomili. Zlomil se sám pod tíhou vlastní neschopnosti přežít. Trvalo to však drahně let. Taky jsme se v té smutné době i dost nasmáli. Hlavně tomu, když nám kdejaký kašpar kázal o blahobytu a jak jej docílit. Doktor Rath není blázen, je současné době rozumí, protože jistý blahobyt už máme, ale humoru je nějak méně. Tak proč z toho nevytřískat majlant, když se sám nabízí. Tím potenciálem je právě rezignace na všechno. Rathův potenciální volič se tak může říct, že ať je pak prča se vším všudy.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?