16. červenec 2019    

Schluss, Angelo! Vraždit se u nás nebude!


Události v německém Chemnitzu předznamenávají to, čeho se kabinet Angely Merkelové už dávno obával. Nálada obyvatel města eskalovala po vraždě pětatřicetiletého muže, kterou dle dostupných informací spáchali  Syřan a Iráčan. Tragédie konce života německého občana zapůsobila jako rozbuška a následná exploze doposud otřásá samotnou vládou. Z logiky věci se ani není co divit – násilí páchané migranty už přesahuje i poválečné úsilí Německa nemít image netvora, které ve dvou prohraných světových válkách mělo na svědomí desítky milionů životů.


Že ale mělo a má Německo, ať už jeho východní či západní část, stále do činění s černou minulostí, je historicky známo. Jenomže v době rozdělení Evropy na kapitalistickou a zadrátovanou komunisty nostalgičtí vyznavači hákového kříže příliš šancí na veřejnou podporu neměli. Proč taky – západní sektor Evropy silně prosperoval, životní úroveň obyvatel dosahovala snových výšin a exkurz do smutné minulosti jim připomínaly jen velkolepé květnové oslavy vítězného konce války na druhé straně hranic. Kapitalistický svět chtěl jen ukázat tvář demokracie a pomoc lidem v nouzi. V tomto trendu pak pokračovala i Angela Merkelová svou otevřenou náručí válečným uprchlíkům z Blízkého východu, kdy se do bran německé vstřícnosti a hmotného blahobytu nahrnuly i národy, kterým o život vůbec nešlo.


Mísení kultur nikdy nikde ale nepřineslo nic dobrého a tak Němci řeší, co řeší. Tedy brání svou vlastní kulturu před nájezdníky všeho druhu, což je pro radikály přímo ideální příležitost, jak dát své „němectví“ na vědomost všem, kteří ještě s obranou proti násilí jakkoliv váhají. Není to zpravidla obrana obyvatel Chemnitzu samotných – je to příležitost, jak znovu ukázat, že někdejší temná minulost byla pro Němce ta správná chvíle pro udržení pořádku a morálky, kdy cizinec na domácí půdě nesměl ani hlesnout, natož páchat násilí. Toho je právě v Německu už opravdu hodně a utajit se donekonečna nedá. Je proto otázka času, kdy se nebudou konat hony na osoby jiné pleti jen v Chemnitzu. Jelikož se problém s migrantskými násilníky řeší i v jiných hostitelských zemích, každá další vražda jen umocní sympatie k těm, kteří místo slov konají. Angela Merkelová nekoná.


(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946