21. květen 2018    

Samopuncované kádrováctví 50.let se nám vrací za pomoci veřejnoprávní televize


Každý trochu přemýšlející člověk, který ocenil aspoň to, že se po roce 1989 začalo aspoň volněji dýchat a konzumovat informace, musí dospět k fascinujícímu poznání, že se náhle vracíme do těch nejdemagogičtějších 50. let minulého století.

Nedávná propagandistická schůzka samopuncovaných bojovníků s prokremelskou propagandou nebyla uhrančivá svým projevem, ani tím, že se konala v prostorách českého parlamentu, ale tím, že ji dala Česká televize vaše, naše, ale nyní zřejmě už jen jejich, velký kus svého vysílání. Nic chybného by to nakonec možná ani nebylo, pokud, by ovšem vysílala podobné reportáže z jednání odborníků s opačným názorem. To se však neděje.


Zvláště potěšitelné, jako nerealistické, by ale bylo, kdyby ČT odvysílala nějaké jednání o „pronatoidní a prowashingtonské propagandě“.

Nyní se nám vrací 50. léta, kdy protagonisté jediného správného názoru pro změnu tvrdí, že kdokoli zpochybňuje činnost NATO, Spojených států a lídrů Evropské unie (doplněno tak skvělými a blahodárnými institucemi jako MMF a ECB) je prokremelský idiot – v tom lepším smyslu, nebo prokremelský, zaplacený diverzant – v tom horším smyslu. A ty je třeba označkovat, eliminovat, zakázat jejich veřejné projevy a webové stránky se „závadnými“ materiály nějakým způsobem omezit, znepříjemnit jim život nebo ještě lépe zakázat.

Je přitom nutné zdůraznit základní principy „euroatlantických hodnot“: Za vše špatné může Rusko, za krvavou řež na Majdanu, následně na východě Ukrajiny, za chaos a bordel na Blízkém východě a severu Afriky – kde Rusko očividně zlomyslně a velkopansky narušilo dosud nerušenou činnost západních mírových sborů léta blahodárně působících od Afghánistánu, Iráku, Libye až po Sýrii – kde by se jistě našly, nebýt Ruska, jaderné a biologické zbraně u mistrně odstraněných diktátorů (ostatní diktátory v oblasti musíme chápat, neboť jsou naši přátelé a drobnosti, jako lidská práva, přehlížet).Zároveň s tím je nutné důstojně pomlčet o milionech mrtvých, občas chybka vyskytne, že. Nemluvě o tom, že se Rusko agresivně blíží k zemím NATO v Evropě a nadto do ní organizuje a platí dodávky uprchlíků. A kuje pikle proti Angele.


Jakékoliv pochyby o výše předložených axiomech jsou ovšem prokremelskou propagandou. Zanícenost nových kádrováků ovšem neumožňuje nastolit otázky, jestli to dělají z fanatického přesvědčení - v lepším případě, nebo jsou za to placeni – v horším případě. Horší případ by totiž naznačoval, že instituce, které tyto natoidní komsomolce platí, absolutně nezajímají donedávna proklamované „euroatlatlantické hodnoty“, jako je svoboda a svoboda slova. A jestli tomu podléhá veřejnoprávní televize, kterou si kvůli nezávislosti platíme všichni, nesvědčí to o ničem dobrém ani pro přítomnost, ani pro budoucnost.

(kou, ucho24, foto:cz)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?