23. červenec 2018    

Pověste ho vejš, ať se houpá! Poslanci si vyřizují účty


Tři europoslanci KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, Zuzana Šojdrová a Pavel Svoboda to nyní mají těžké. Jsou podle všeho v přímém ohrožení života. Alespoň podle postesků Tomáše Zdechovského, který by si s Tomio Okamurou rád něco vyříkal. Vlastně jaképak něco – lživou informaci prý vyslal mezi lid nařčením, že lidovecká europarta hlasovala pro sankce na ČR za její odbojný postoj v uprchlických kvótách. Tedy v cizím žoldu svůj národ jednoduše zaprodali. Buch! A vrací se to Tomáši Zdechovskému všude, kam se na předvolebních výjezdech vrtne. Jak sám říká, kdyby prý jenom nadávky, ale viset by za tu vlastizradu měl! Výhrůžky fyzickou likvidací jsou už podle Zdechovského vážně za hranou a za to teď bude Tomio Okamura pykat. Milionové částky chce vysoudit pan europoslanec a věnovat je následně na charitu. Konkrétně dětem nemocných rakovinou.


Slovní přestřelky zmíněných dvou rozlobených mužů jsou jedna věc a pak je tu ještě jedna. Tu svého času na výše zmíněné téma, nyní přerostlý v problém, vysvětloval Petr Mach (Svobodní), taktéž svého času europoslanec. Byl přímo u toho, když se o případných sankcích hlasovalo. Jak sám tvrdí, hlasoval proti.

Nicméně Tomáš Zdechovský vysvětluje, o čem vlastně to hlasování bylo, zrovna tak jako Petr Mach. Dva argumenty dvou eroposlanců, kdy jen jeden má pravdu. Který? A jsme u toho. Pravdu má ten, kdo je přesvědčivější v osobní rétorice, protože o kvótách se skutečně hlasovalo a jmenný seznam českých europoslanců o tom existovat taky musí. Což tohle všechno připomíná jednoho pomateného středočeského profesora – představte si to jako kouli, ale ne zase tak úplně, protože má ostré hrany, říkal studentům za všeobecného veselí. Ostré hrany osobních půtek Okamury se Zdechovským do voleb už neobrousí vůbec nic. Ani případná žaloba po volbách, pokud neutichnou vášně a patologická potřeba z problému vytřískat kýžené miliony.


Otázka islámských uprchlíků všeho druhu jak vidno, v lidech dřímá a exploduje v nevraživost ve chvíli, kdy to politik zřejmě vůbec nepotřebuje. A lze lehce vsadit na to, že počáteční porodní bolesti jakési Účtenkovky s celou slavnou a hlavně stále neprůhlednou kontrolou nad EET ihned ustoupí do pozadí, jestli vyplavou na povrch jiné skutečnosti o tom, jak se naši europoslanci v bruselských kuloárech o nás bez nás s někým domlouvají. Pro Tomáše Zdechovského by měl být proto větší nebezpečí jeho eurokolega Petr Mach, než Tomio Okamura. Jen je zatím s podivem, že když šéf Svobodných stejné argumenty zveřejnil již dávno předtím, byl tak nějak zticha. Tomio Okamura je zřejmě snadnější terč, když nejezdí a nezná zákulisí Bruselu.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?