20. únor 2019    

Pocheho cha,cha cha! Ministrem na truc Zimolovi se Zemanem budu!


Nic horšího si sociální demokraté na sebe vymyslet nemohli. V kuloárech už se šeptá, že Miroslav Poche je ještě schopnější hrobník strany, než byl svého času Bohuslav Sobotka. Protože čím více bude trvat na vysněném postu ministra zahraničí, tím více bude ČSSD voličům dokazovat, že straně nejde o princip, ale pouze o koryta. Hamáčkův stranický parťák Jiří Zimola je už stále více považován za zrádce, kterého milostivě hladí po hlavě prezident Miloš Zeman. Už jen za to, aby dále ve straně šířil slova svého hradního našeptávače, že volba Pocheho je špatná volba.


Jenomže Jan Hamáček dosud drží svou pozici dostat svého kandidáta do Černínského paláce, z čehož Jiří Zimola asi radost nemá.  A je to zase Miroslav Poche, který se vyloženě vysmívá snahám o jeho upozadění. Ba právě naopak, už se jako ministr chová. Takže si představme situaci, kdy se Jiří Zimola sejde s prezidentem a informuje o tvrdohlavosti Miroslava Pocheho: „Poslušně hlásím, že ten pán je hotovej nezmar. Jako nějakej Bouška z Libně. Osumnáckrát za večer ho vyhodili od Exnerů a vždycky se jim tam vrátil,že si zapomněl fajfku.Takovej byl vytrvalej, že se moh stát ministrem.“

Použitá citace je, jak lze snadno poznat, z Haškova Švejka. Ať už je teď k smíchu nebo k pláči, rozhodně se tato románová hospodská rvačka neliší od současného handrkování se o posty. Což je sám o sobě obrázek nejen o ČSSD, ale o české politice vůbec. Může se totiž stát, že oranžová partaj bude tak dlouho licitovat o Pochem, až v příštích volbách nebude licitovat o nikom. Právě tuto obavu už vyjadřují leckteří oblastní straníci a to je pro Jana Hamáčka jasný signál. Respektive tvrdý vzkaz, že i když mu Miroslav Poche pomohl do předsednické židle šéfa strany, neznamená to, že to nemůže být právě Poche, kdo stranu nakonec zcela zničí.


Suma sumárum podpora tohoto europoslance a velmi vlivného člověka v pražské ČSSD by se měla citelně utlumit. Další strašák z volebního propadáku se rýsuje už letos na podzim, jestliže se rychle neotočí kormidlem k nějaké dohodě. Letáky k senátním a komunálním volbám by tak mohly mít nechtěnou funkci pohřebního parte.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?