21. leden 2019    

Opět to začíná v Itálii. Nacistický pozdrav jako symbol spásy před uprchlickým zlem


Svět nedávno obletěla zpráva o střelbě do skupiny uprchlíků jako odveta za brutální vraždu dívky jakýmsi Nigerijcem. Tělo zadržený vrah rozporcoval a údajně se té hnusoty nedopustil sám. Stalo se v italském městečku Macerata. Do migrantů pak odvetou střílel sympatizant extremistického hnutí blízkého k fašismu. Taky byl zadržen a svého činu údajně nelituje. Protože tohle je už prý i na italskou, jinak velmi pohostinnou povahu, prostě moc. A čeho je moc, toho je příliš. To se ostatně říká taky všude na světě.


Jak známo, Itálie je takzvaným nárazníkovým pásmem, kde se čas od času vyloďují tisíce uprchlíků z černého kontinentu. Je to ostatně z Afriky nejbližší kus pevniny a pro některého uprchlíka buď rovnou země zaslíbená nebo přestupní stanice do jiných států Evropy. Je rovněž známo, že italské úřady už nezvládají nápor běženců, místní úřady té které oblasti se potýkají s velkou kriminalitou, jdoucí na vrub převážně migrantům. Jsou využíváni tamní mafií k nekalostem, protože drtivá část této migrantské komunity jsou v podstatě osoby bez jakéhokoliv vzdělání. Takový je i zmíněný Nigerijec, který podle italského tisku, svůj ohavný čin obhajuje vírou v Boha a svou existenci prodejem drog. Jak rovněž známo, fašismus se zrodil v Itálii už počátkem dvacátých let minulého století. Byl pak upozaděn prohrou na válečném kolbišti spolu s nacistickým Německem. Jenomže Italové pod náporem nových skutečností opět volají po „starém osvědčeném pořádku.“  A dodávají, že na jejich někdejší dobyvačné ambice může svět rovnou zapomenout. Chtějí hlavně doma opět v klidu žít. K tomu nám dopomáhej třeba vztyčená pravice nad hlavou. Však to prý mělo něco do sebe.

[clanky1]
Z toho plyne, že neofašistické hnutí, čítající už řádově desetitisíce sympatizantů, roste údajně každým dnem. Stačí prý ještě jedna taková brutalní vražda, či jen nezřízené násilí v ulicích páchané migranty, a pomyslný sud s prachem exploduje. Dokladem toho je zvýšená aktivita hnutí skinheads – křižuje podle dostupných informací jih Itálie a dohlíží na pořádek v ulicích. Což je v podstatě úderka se vším všudy a prý velmi účinná. Protože hnutí je tolerováno tamními úřady a navíc i vědomím, že  italský parlament zamítl návrh části opozice o zákazu propagace fašismu. Zvednout ruku k nacistickému pozdravu tak není trestné. Jenomže najdou se i skeptici, že jednou dojde k otevřenému konfliktu mezi neofašisty nejen s malými migrantskými bojůvkami. Hrozí totiž nebezpečí sešikování celých uprchlických hord. Jsou toho schopny, jak dokladuje jejich útok ve francouzském Calais. Došlo i k přestřelkám, což dokazuje, že se mezi migranty najdou i ozbrojené osoby.  Jenomže rozdíl mezi francouzskou a italskou povahou je značný. Když tomu druhému dojde trpělivost, dojde pak ke všemu. To říkal Napoleon a taky si na Apeninský poloostrov příliš netroufal. Právě to dávají neofašisté směrem k Africe znovu důrazně najevo.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?