20. březen 2019    

Noční vlk Foldyna? Vždyť je ten tyjátr k smíchu!


Květnové slavnosti máme za sebou, diškus kolem toho všeho ještě před sebou. On nedoznívá, avšak dále zviřuje dohady, kdo je blbější víc, než jsme doufali. A tak padají jména aktérů současných emocí a hradní zpravodajský servis o novičoku zastínil místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Místo saka na sebe hodil koženého bombra a vůbec se převtělil do motorkáře. Těšil se na příjezd jeho kámošů z Ruska. Přezdívaní Noční vlci na amerických mašinách tak záhy vjeli na území naší domoviny, dělo se tak i vloni a bude to tak i příští rok. Tedy pokud sami uznají za vhodné. Že to vhodné ale není, dala najevo skupina odpůrců, kteří se střetli právě s Jaroslavem Foldynou. A tak ten tyjátr začal a pozorný divák si mohl vydedukovat jediné – tyjátr na sebe chtěli strhnout všichni zúčastnění, protože jiných příležitostí k tomu po celý rok moc není.


Stačí si taky všimnout, jak Jaroslav Foldyna glosuje svůj výlet z úředních pozic do role prostého občana. Poznámka, že svého protivníka nechtěl udeřit hlavou, ale vsunout mu přátelsky jazyk do úst, neb si myslel, že je gay, snad aspoň v trochu inteligentním člověku musí vyvolat pobavení. Foldyna se zřejmě asi taky dobře bavil. Politický podtext protestů, že straní Moskvě, byl zbytečný. Protože kdo je vnímavý zrovna tak, jako Foldyna, musí mu být dávno jasné, že místopředseda ČSSD není žádný sociální demokrat, ale komunista jak poleno. Výzva jeho stranického šéfa Jana Hamáčka k omluvě za nevhodnou rétoriku, vyznívá jako kárání páně učitele zlobivého žáka. Ovšem s dopadem asi jako že za současného sucha neprší a pršet by mělo. Výsledek? Do té doby si pan učitel stejně bude muset chránit plešku.


Nehledě na to, že samotná ČSSD stále kráčí po cestě k útesu, nikoliv od něj. Pud sebezáchovy má partaj stále nulový a nedivme se - nefunguje logické myšlení. Předně: Jestli mám nebo nemám vyjednávat o podílu na vládě, zeptám se nejdříve členské základny. Když tento záměr posvětí, pak jdu vyjednávat, protože k tomu mám oficiální mandát. Jan Hamáček a jeho družina na to šel přesně opačně. Cosi už dojednal a teď se bude v celostranickém referendu ptát, zda udělal dobře. Dá se v podstatě domyslet i proč. Být za každou cenu jiný, než předchůdce Bohuslav Sobotka. Taková malá Hamáčkova ukázka toho, že s ním Andrej Babiš taky nebude vytírat schody ve Strakově akademii. Nehledě na šálivý pocit zůstat ve vrcholné politice. Voliči ale na svých pozicích rozhodně nesetrvají. Stále výrazněji ani ti Babišovi. Motorkář Foldyna pak může po nocích klidně vyhlížet jiné dravce. Zábavnější to taky zase bude.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?