23. červenec 2018    

Nejezte hranolky, nekuřte a žerte jenom nás, byrokraty!


Opravdu k sežrání jsou stále více „oblíbenější“ bruselští fantastové, kteří už zřejmě vyřešili, co se dalo. Uprchlická krize je asi za námi, všichni běženci se etablovali do evropských kultur, protože kvůli tomu na starý kontinent zdrhli. Dusíme se nyní pod návalem inženýrů a lékařů, industrializace nebývalých rozměrů utváří život do rajské podoby. Lidi se na ulicích na potkání objímají bez rozdílů barvy pleti, či náboženského vyznání. Prostě radost se každé ráno probudit, aniž bychom za něj museli hezky po vzoru Haliny Pawlovské poděkovat. No a ta radost by mohla být zhatěna plíživým zabijákem, to jest strava. Tedy nezdravá strava, v níž tajné služby bruselských dozorců veřejného blaha odhalily toho nejaktuálnějšího. Hranolky! Obsahují prý nebezpečnou složku akrylamid, která může změnit naše spokojené mlaskání na zdravotní potíže zítřka. Takže nejraději pryč s hranolkami a pilně na tom pracujme...

Když uvážíme, že brambor jako takový je velmi významnou přílohou pokrmů na celém světě, bruselský nápad nadělá v gastronomii takovou paseku, kterou si ale lze lehce představit. Tepelná či jiná úprava vzhledem k jakési složce zcela změní jídelníček a především jeho ceny. Logicky, že směrem nahoru. Vzhůru by se už mělo proto dívat stále více hlav, které už nejsou schopny pobrat šílenosti bruselských byrokratů a něco s tím už začít opravdu dělat, nikoliv hlavy poníženě klopit. Jinak se můžeme lehce dočkat, že další fantasmagorie budou následovat. Třeba v podobě nařízení kličkovat mezi kapkami deště, protože je potřeba zachovat fond podzemních vod a naše ošacení svou vsákavostí tomu brání. Nebo i za pouhého mrholení ze svých domovů raději vůbec nevycházet. Doba je zralá na doktora Chocholouška a europoslanec už asi není funkce, ale bohužel jenom diagnóza.


Pro objektivitu ale nehaňme jen nikým nevolené ouřady v Bruselu, které si ve své době vytyčily za cíl být celosvětově zbožňovaní. Obrázek toho proto už dávno hýbe žlučí Maďarskem a Polskem. Jenomže jsou i volení byrokraté a tak zůstaňme ve své domovině, kdy naše žluč taky nemá příliš klidu k tomu, aby pomáhala jen ke zdravému zažívání. Stačí si jen připomenout milovanou EET. Je to dvousečná zbraň ministerstva financí, která v nerovných podmínkách českého podnikání nadělá víc škody, než užitku. Protikuřácký zákon už tak činí a jen se s příchodem sychravého počasí  jeho negativa umocní. Letní vedra tržby restauratérů, zejména s možností nabídky předzahrádek, zatím nijak výrazně nepoškozují. To ale pravda brzy nebude. Zákon byl napsán po vzoru bruselských mudrců, jen aby naši byrokraté vyhověli jejich nátlaku. Vyhověli především ti, kteří opět slibují lepší zítřky a těsně před volbami to opozice nepochybně připomene. Nehledě na to, že Česká republika má podle údajů Světového ekonomického fóra nejvyšší byrokratickou zátěž v Evropě.

Otázka proč, je proto zcela na místě. Protože když se nám daří lépe, politiky to začne mrzet a musejí dát o sobě vědět. Ve skutečné demokracii, kde se stát plete co nejméně do života lidí, se v tamní spokojené společnosti doptáte maximálně na jméno prezidenta. Takže jsme Západ v mnohém předehnali, v tuposti bílých límečků zcela určitě, kdy novelizací zákona je už víc, než zákonů samých. Aby ale nebylo příliš smutno, lepší zítřky nás opravdu čekají. Stačí jen vytrvat, kdy nakonec všichni přijdeme o rozum a svět bude hned ještě o něco barevnější. To z toho všeho pak šibne v kebuli už i doktoru Chocholouškovi.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?