22. září 2019    

Nechceme tu slevu zadarmo. Zaplatí za ni pravice


Důchodci, studenti, děti do patnácti let. Už platí, že platit nemusejí. Tedy plné jízdné v autobusech či vlacích. Slevy ve výši pětasedmdesáti procent. To už se nejednomu senioru doma zrovna lelkovat nechce. Cestovat se bude! Za pár korun a díky Andreji Babišovi! Kecičky jiných o tom, kdo to všechno za nás, důchodce a pubertální mládež zaplatí, jsou nám odteď šuma fuk. Slib ten slovenský chlápek fakt dodržel.


Český občan je, jak se říká, od přírody nevěřící Tomáš. A když příroda zrovna na něj nepůsobí, je nedůvěřivý, jak liška před soumrakem. Proto loví až v noci. Jako by se stalo – hnutí ANO úderem půlnoci z pátku na sobotu mohlo vytroubit do světa, že slevy na jízdném ve vybraných věkových kategoriích se staly skutečností. Cestující veřejnosti pravděpodobně až třetí den plně docvakne, že předchozí vnímání populistického gesta se mění v radost z toho, že dříve narozený rodinný příslušník se raduje spolu se slevou a dítko školou povinné taky. Protože barometr nálad tvoří především stav peněženky. Žádné plané sliby předtím. Staly se skutečností a velebme toho, kdo je realizoval. Čert tak na sebe bere podobu anděla. Ten ať si teď se zlámanými křídly říká, co chce.


A jsme u toho – mezi největší oponenty avizovaných slev patřili občanští demokraté. S poukazem na to, že slevy nelze realizovat bez toho, aby tratnou část rozpočtu někdo jinak nezaplatil. Což je zase jen daňový poplatník. Snižme proto daně a zvýší se i solventnost národa, který pak bude cestovat o to raději. O snižování daní se ODS baví vůbec ráda, ale měla by mít na paměti, že to byla právě Nečasova vláda, která ruku v ruce s ministrem financí, Miroslavem Kalouskem, daně v době hospodářského poklesu, zcela nesmyslně zvyšovala. Zapomenuto to samozřejmě není, ale seniory či jinak smýšlející populaci, zajímá hlavně dnešek. Třeba právě teď sedí spokojeně ve vlaku s jízdenkou za pár korun a hned pozítří si to asi rád zopakuje. Výlety teď budou součástí života lidí, kteří museli počítat každou minci. Zkuste je vrátit do minulosti a bude zle. Právě v tom teď musí opozice ve své kritice hodně ubrat, ne-li zmlknout docela. A jak se už nechala sama slyšet – v případě vlády pravicových stran slevy s největší pravděpodobností nadále zachová. Babišův problém Čapí hnízdo začíná silně blednout. Zrovna tak jako obraz těch, kteří poukazují (mnohdy po právu) co ještě dělá premiér špatně. Stačí další jeho splněný slib a je s kritikou, takříkajíc, zase na delší dobu vymalováno. Platit za ni bude zase jen pravice. I tím, že kritizovat raději už nic nebude.(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946