24. říjen 2019    

Nebohá ministryně Maláčová. Zloba matek se může obrátit i proti hnutí ANO


Nedajli mi medaili, je známá filmová hláška Vlasty Buriana z předválečné komedie Anton Špelec ostrostřelec. Prsil se v tom aptajlungu uniformovaných strýců s kokrhelem na hlavách v očekávání připnutí metálu, ale kde nic, tu nic. Nedostalo se na něj. Smůla a zklamání jednoho donutí i k slzám. Tak nějak se nyní cítí matky s dětmi, tak nějak i ty, které si po explozi radosti z příslibu mnohatisícového rodičovského příspěvku malovaly život na růžovo. Trubačem té zprvu milé zprávy byla ministryně práce všeho druhu Jana Maláčová, než zjistila, že svůj proklamovaný slib zamašlovaný do skoro tutovky, musí shodit ze stolu. A sebe vlastně taky, protože to tak jako tak s ní udělaly i nazlobené matky. Prašulky na tento dárek ve státní pokladně prostě nejsou.


Že z toho má teď Maláčové mateřská strana ČSSD taky trochu polízanici je nesporné. V politice sice neplatí ono mušketýrské jeden za všechny, všichni za jednoho, ale když se něco pokazí, vnímá to pak ve své zlobě hlavně volič. Šmahem pak odsoudí jak viníka, tak i jeho partaj. Únik ze zmíněného problému s navýšením rodičovského příspěvku v podstatě neexistuje. I kdyby nakrásně Jana Maláčová kýžené finance nějakým zázrakem nakonec našla, bude to v mysli voličů fungovat jen jako náplast na kuří oko, na nějž matkám šlápla. A kuří oko přece bolí i s náplastí.

Zázrak s objevem financí se s největší pravděpodobností nestane, avšak může se stát něco jiného. Tedy za předpokladu, že ČSSD přijde se strategií, která označí jiného původce celého toho rozkolu sociálních demokratů s mladými rodinami. Ukáže na ministryni financí Alenu Schillerovou. Sedí na penězích, to je všechno! My se snažili, koaliční dohody se nedrží a je potřeba to říct nahlas! Ne jen ukazovat na Janu Maláčovou, která ve své agilnosti někdy předbíhá myšlenku od reality. Maláčová je vlastně hodná holka! To hnutí ANO na poslední chvíli zablokovalo zvýšenou finanční podporu matkám s dětmi!


Není pochyb, že se ve spektru naštvaných matek najdou i ty, které šmahem ze svých smpatií odepíšou oba politické subjekty. To vaše hádání se, kdo je lepší nebo horší, pro nás znamená jediné! Pryč s vámi a basta! Když neplníte sliby, nepotřebujeme vás. Tí méně, když si schvalujete vyšší platy a trvá to maximálně pár dní. Že je výše uvedené jen pouhá spekulace, je snad každému jasné. Zároveň by ale mohlo být i to, že volič zapomene třeba i na smrt svých rodičů, ale když se mu sáhne na peníze, to pak nikdy. A v paměti nosí hlavně původce zklamání, což hnutí ANO ještě asi ve své nadutosti nedocvaklo. Ať už jsou ve státní pokladně peníze nebo nejsou. Sliby přece nic nestojí a mohou, oproti známému úsloví, i zatraceně zarmoutit. Přeptat se na to může hnutí právě u Jany Maláčové.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946