14. listopad 2019    

Mít tak ještě jednoho Novotného, bude ODS pouťovou atrakcí


Srabe, blbečku, kokot, nebo těšení se, až vychcípá generace důchodců. Arzenál nadávek a nelichotivých přívlastků má starosta Prahy-Řeporyjí Pavel Novotný, zdá se, přímo nevyčerpatelný. Zjistil to aktuálně i exředitel a exsenátor pražské záchranky Zdeněk Schwarz, stále v dresu ODS. Ve stejném ohozu od roku 2002 úřaduje i zmíněný pan starosta, a jak sám říká, důsledně plní program své mateřské strany. Slovní přestřelka mezi oběma muži měla jediný důvod – vyloučení Klause juniora z téže party, kdy se Zdeněk Schwarz obával, zda tímto ODS udělala dobře a co ještě může strana do buducna svým voličům nabídnout. Ilustroval to příkladem fotografie Pavla Novotného v ne zrovna společensky vhodné gestikulaci. Výše zmíněná reakce pobouřeného pana starosty na sebe nenechala čekat.


Nezabývejme se ale slovními půtkami, kterých Pavel Novotný vyvolal bezpočet. Pomineme-li povahu rádoby krále českého bulváru, která je vystavěna na provokacích a patologické potřeby se neustále zviditelňovat, pak je tedy nutno se zajímat o jeho „důsledné plnění programu ODS.“ Obyčejný občan a tím pádem i potenciální voliče této partaje, pak nutně musí dojít k závěru, zda tuto stranu volit, nebo ne. Špičky ODS by si měly uvědomit, a zřejmě to vůbec nedělají, že i hodnotící jedinec nemusí žít zrovna v Praze – Řeporyjích, aby si o straně jako takové neuměl udělat odpovídající obrázek. Když už ale do zmíněné pražské městské části zájem jedince zabloudí, pak o práci starosty, nota bene i bývalého novináře, logicky nastane. První, co takový zvědavec učiní, je, že navštíví webové stránky obce. Jsou graficky chudé, a krom ze zákona uvedených rubrik, se nelze dočíst o tamním životě obyvatel takřka nic. Že je možné navštívit v řeporyjském divadélku jakýsi ochotnický soubor, je informačně žalostně málo, a co že dělá starosta s naplněním programu ODS, je spíše zadání pro výzvědné služby.


Zamyšlení se nad horováním špiček ODS, kdo že komu a proč škodí, působí tak nějak úsměvně už jen ze Schwarzovy úvahy o další budoucnosti strany. To, že se mezi sebou politici hádají, na to si občan dávno zvykl. Hádají se samozřejmě i kdekoliv na světě. Ani to mnohdy voliče neodradí od dobré víry volit stejnou partaj, cítí-li, že její protagonisté k němu hovoří srozumitelným jazykem, doloženým pádnými argumenty. Je-li ale z veřejné diskuze politiků jenom kabaret provázený ohňostrojem vulgarit a lascivních gest, pak je cesta do politického hrobu dlážděna právě těmi, kteří dosáhli osobního triumfu došplhat se na vrchol svého blaha s domněnkou, že jedině tento recept na úspěch ve volbách platí. V Praze-Řeporyjích asi ano, což by ale v celostátním dojmu na důvod existence ODS platit zrovna nemělo. Až strana do svých řad získá ještě jednoho Novotného, pak jí z její snahy návratu k voličům nezbude nic, než pokračovat ve čtyřprocentní mimoparlamentní pouťové atrakci, zrozené v Praze-Řeporyjích.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946