20. září 2019    

Miluji Čechy, je s nimi pořád o čem!


Úvodem hned na vysvětlenou – tento radostný výkřik zazněl z úst nejmenovaného zahraničního novináře, kterého autor tohoto příspěvku osobně zná. Nejmenovaného z důvodu jeho dalšího výroku, že poměrně tučné honoráře za práci mu svým způsobem platí čeští politici, protože on sám si témata vyhledávat ani nemusí. Jen to prý nesmí říkat nahlas, protože by v domovské zpravodajské agentuře okamžitě skončil. A zároveň ten povedený kolega už spekuluje, kdy asi skončí Jaroslav Faltýnek (ANO), pro zahraničního kolegu další, takříkajíc, bezpracné téma v jeho novinářském snažení.


Že se naše politická scéna dovede v poměrně krátkých časových intervalech postarat o rozruch, je pravda pravdoucí. Šrumec ale způsobuje charakter člověka, ať už je v politice, nebo řídí nějakou tu velkou továrnu. Na špici vedení má být charakter největší a jak se ukazuje, taky má své malé chybičky. Protože pak se člověk lapený do problémů hájí tím, že je to vše nějaký komplot nebo pouhé nedorozumění. Soudný svět se baví a pak se diví. Odhlédněme proto na chvíli od Jaroslava Faltýnka, kterého teď asi trochu trápí policejní čmuchanice kolem jeho osoby. Rozkrývá se podezření za účast v případu firmy Kapsch za údajné ovlivňování těch, kdo by raději zvolili jiného výběrce silničního mýta. Hlavu proto otočme k Davidu Rathovi (ČSSD). Hejtman, poslanec a šíbr se sedmi miliony v krabici od vína. A další miliony doma pod podlahou. A policií načapaný na švestkách. Jasný případ korupce, nemůže to skončit jinak než odchodem z politiky rovnou do kriminálu. Omyl. David Rath sice v politice skončil, v kriminálu ho nenajdete. I po tolika letech po jeho zatčení. Obstrukce a nepružné soudnictví, toho je potřeba řádně využít. Taky že využil, chodí po svobodě a dnes si na jeho případ snad nikdo ani nevzpomene.


V dubnu se má údajně dostat k soudu kauza Čapího hnízda. Tedy pokud vše náležitě doloží příslušný policejní vyšetřovatel. Možná nedoloží, a důvody se jistě dozvíme. Budou to hlavně důvody těch, kterých se kauza týká. Mocenská páka je už příliš velká na to, aby ten kámen před odvalením do vytracena udržela jen jedna policejní záda. Současný premiér pak začne teprve hovořit o nenávistné kampani. Tolik štěstí však neměl expremiér Petr Nečas. Ze Strakovky musel odkráčet už za dva dny po policejní razii. Sám sice u soudu, kam jej de facto přivedla jeho nynější druhá žena, zatím obstál.  Paní Nečasová už podmíněný flastr dostala a další soudy ji čekají. Manžel prostě tiše toleroval její pocit vládnoucí kněžny nad vojenskou kontrarozvědkou, zneužívanou pro šmírování jiných osob. Nedivme se, že zahraniční zpravodajské agentury u nás stále mají o čem. Jaroslav Faltýnek tak nepochybně bude na pár týdnů dalším novým zdrojem honorářů, pochopitelně v informační rovině. Ještě aby tak sám platil za to, aby se o něm ve světě mluvilo. To my, domácí žurnalisté, zvládneme i  v rámci mnohem menšího platového výměru.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946