16. červenec 2019    

Máte skvělé politiky, vzkazují strany voličům


Předvolební kampaně jsou vždy dílem cirkusiáda, dílem podvod na duších naivků, a dílem velkých peněz, aby se vše zmíněné na vědomí dalo. Taky už to halasné vytrubování nejen začalo, ale je dokonce v plném proudu. Dá se pochopit, že markatéři musí vždy vymyslet nějaký nový slogan či vtip, který na billboardech zaujme. Je to ale v podstatě zbytečné, protože nudné fráze nudných strýců v polotice zpravidla vzbudí pouhý nezájem. Jak z toho ven? Jednoduše. Nemít nudné týpky v politice. Pak by nebyly potřeba ani billboardy. A když už, tak vyfutrované vtipem. Například rovnou hrát hru na pravdu. Někdejší slogan hnutí ANO My to zařídíme! by šel pozměnit pouhou slovní přesmyčkou My vás vyřídíme! Andrej Babiš by tak zobrazil svou soudem potvrzenu estébáckou minulost a usmívat se z billboardu na své voliče i se svým kouzelným telefonem. Koho že by vyřídil? Stačilo by přimalovat loga ostatních politických stran a volič by pak pochopil úplně všechno.


Levice slibuje odlehčit životní výdaje tím, že taky něco zařídí. Budeme tedy cpát zbytky od oběda do popelnic, aniž bychom museli platit za svoz odpadu. A ještě můžeme v neděli jez zadarmiko veřejnou dopravou třeba do pražské zoo. A v pondělí i do rachoty, jako pak i po celý týden a zřejmě i do konce života. My na to máme! by měla hřímat sociální demokracie. Jenže nehřímá, protože na to nemá. Žije ve stamilionových dluzích, jak známo z případu zesnulého advokáta Altnera, který vyhrál soudní spor o vlastnictví Lidového domu. Vyhrál ho samozřejmě sociální demokracii, ta ale s odměnou za advokátní služby nespěchala a spěchat nebude. Zruinovalo by to pokladnu partaje, už tak dunící prázdnotou. Zřejmě proto zvolila tu nejjednodušší předvolební strategii. Dutějším hlavám lze naslibovat cokoliv. Snad se těch šest sedm procent zase najde.


Předvolební snahu ostatních partají snad ANI netřeba komentovat – podzimní říjnové komunálky ve svitu stále letního slunce zatím nenabuzují dojem, že by se měl volič pokusy stranických lídrů nějak více zabývat. Zlom nastane až tehdy, kdy by měla (což nedostane) dostat prostor krutá pravda. Jen si představte billboard ve znění Jsme v politice kvůli tomu, abychom si namastili kapsy. Dělit se nehodláme, zato vás necháme žít. Zkuste to taky, věčně tu nebudem! Lze pak s úspěchem  spekulovat, že by zájem o politiku byl násobně větší. Václav Havel by se zřejmě v hrobě i posadil - Pravda by konečně zvítězila nad lží a nenávistí.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946