25. leden 2020    

Krvavý úsměv poslance Feriho


Raději to hned v úvodu vysvětlíme: krvavým úsměvem se myslí fotečka poslance Dominika Feriho (TOP 09), na níž se sice vesele tváří, ale s důrazem na zbytky krve na předních zubech. To aby čtenář opravdu viděl, že při nevinném koštu vína může dojít k přímému fyzickému napadení. Jistě že může a nemusí se zrovna ochutnávat vlašský ryzlink. Někomu prostě nechutná přítomnost někoho jiného a důvod k potyčce se vždy najde. To ale nechme na policii, jak incident, který zavibroval na sociálních sítích, vyšetří.


Takže nejdříve obecně: Jít s kudlou proti člověku je vskutku špatná věc. Už jen kvůli tomu, že jedna strana konfliktu má buď v hlavě vymeteno, nebo afekt vůči druhé osobě dospěl k nekontrolovanému hnutí mysli a to může být člověk vzděláním docent. Výsledek rvačky je ale stejný – buď skončí zraněním, nebo i ztrátou života. Když ta nemilá chvilka skončí i na sociálních sítích, mohou dotyčné fotografie budit dojem, že to vlastně byla i veselá chvilka. Pro obě strany konfliktu. Protože Dominik Feri se na těch snímcích tváří dost pobaveně. Že možná z mladického nerozumu? Může být. Co ale jistě nebude, je vznik momentu lítosti k jinému člověku. Lhostejno, zda by se na fotografii zubil poslanec Feri nebo Franta Flinta z Podlesí u Zakarpatské Rusi. Protože možná snaha páně poslance po konfliktu s dvěma jinými osobami být takzvaně nad věcí, celou tu šlamastyku s kudlou v zádech poněkud zlehčuje. A provokuje lidi rozumu mdlého k nevybíravým slovním útokům. Ve skutečnosti to žádná legrace nebyla. Nemuselo totiž zůstat jen u pár stehů.


Nezůstalo ani u pár kritických poznámek, mnozí politici se Dominika Feriho zastávají. I jeho názoroví oponenti. Protože je třeba odmyslet si fotografickou prezentaci jako důkaz fyzického napadení, která spíše prezentuje nepovedenou taškařici z výletu za vínem. Je třeba se zamyslet nad skutečností, že zřejmě nazrála doba, kdy už nutně nemusí dojít jen k házení vajíček nebo shnilých rajčat po neoblíbených politicích. Doba sama o sobě totiž silně zhrubla, politika taky a jazyk politiků si mnohdy nezadá se čtvrtou cenovou. Tudíž si kritik všeho a všech velmi lehce vytvoří dojem, že onen politik je vlastně stejného ražení a tak si s ním je třeba vyřídit účty stejným způsobem, jako se to dělá u nich doma na vsi. Všichni se pak diví, jen potenciální zabiják nikoliv. Komu to ještě nedocvaklo, nechť mrkne na fotečky Dominika Feriho. Snad to konečně docvaklo i jemu.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946