23. říjen 2019    

Kouzelná hůlka středočeské hejtmanky Jermanové


Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno. Věta z Bible. Možná i budoucí volební slogan hnutí ANO. Protože Středočeský kraj pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné - Jermanové tuto biblickou větu z dostupných zdrojů zřejmě naplňuje. Platí některým lidem královské odměny za minimum času. Úkony jsou už veřejně propírány. Například najímání lidí na monitoring tisku, hodnocení hudebních festivalů v kraji a další, dech beroucí pozice. Prý to asi nebudou jen pozice, ale černé duše. Ať tak, nebo onak, jména tito sledovači absurdit nemají. Jen čísla opatřené personálním odborem. Něco jako agenti 007.


Hnutí ANO, vzniklé z někdejších politických rošád se společným jmenovatelem zvaných korupce se bilo v prsa, že právě tento nešvar vymýtí. Dávné to heslo opředené pavučinou doby, v níž by měl pavouk číhat na svou kořist. Prostě na korupčníky. Nestalo se. Předivo sítě míjejí skandály typu Čapího hnízda, nebo aktuálně nového výběrčího mýta. Odklání je sám pavouk, což je hnutí ANO. Nadobro tak ztratilo původní lesk voličské představy, že v tomto státě konečně někdo udělá pořádek. A bude to ten, který krást nemusí, protože je miliardář a žádné peníze už nepotřebuje. Ukázalo se, že je potřebuje stále, jen se dostat ke státní kase, která jich bude mít vždycky dost. Třeba i na dluh, ale po nás potopa. Takže se teď středočeská hejtmanka topí v otázkách mediálních slídilů, co že to s těmi odměnami nikomu a za nic má znamenat. Jsou řádu milionů, čili žádné drobné.  Šéfka úřadu navíc plní roli nárazníkového pásma v obraně svého stranického šéfa. Řeší jeho problémy tak, že vlastně žádné nejsou. Ani sama Jermanová jako by teď nikdy nebyla. Mlčí a hýčká doma novorozeného potomka.


Vše výše uvedené je jen část postupné skládačky začátku konce, který jednou musí přijít. I když se zdá, že je v nedohlednu. Voličská přízeň Babišovy party trvá. Protože jeho volič setrvačně kloní své sympatie k hnutí, které mu zatím neubližuje. Zvedá mu například důchody, což je nemalý elektorát lidí, který se zajímá jen o svou peněženku a slevy v obchoďácích. O politiku přitom nijak zvlášť. To Babišovi přesně vyhovuje a jistě se k důchodcům ještě pár naivků přidá. Opozice není opozice, ale uskupení stran bojující o vlastní přežití. Koaliční partner ČSSD je ve skutečnosti další divize Agrofertu, čerstvě se pyšnící zprávou, že spolupráce na vládní úrovni funguje velmi dobře. Volně přeloženo do nediplomatické řeči, vezeme se tam, kam Babišův vlak jede a určitě nebudeme vyskakovat za jízdy. Do dalšího vlaku bychom nenastoupili. Protože pro ČSSD ani žádný nepojede. Suma sumárum, takřečenou neprůstřelnou vestu současné české politiky svleče až čas, jak tomu vždy bylo a zase bude. Do té doby budeme už natolik zadlužení, že i naše boty budou patřit bance, zrovna tak jako volič hnutí ANO patří Babišovi. Jinak by ho přece nevolil a neměl by ani kouzelnici hejtmanku Jermanovou.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946