21. srpen 2019    

Když absurdita kvete, plodí nejen Velkého bratra, ale i Velkou sestru


Bezpečnostních kamer v ulicích, kam se jen podíváte. Mnohdy ale slouží rameni spravedlnosti, to se musí nechat. Kdejakého lumpa se tak podařilo v záběrech zachytit, jak páchá zločin. V ten den o něm věděli všichni. Potud vše v pořádku, jak se na ostražitost, takřečenéhoVelkého bratra, sluší a patří. Nově máme i Velkou sestru. Kdo to je? Finanční úřad. Prodloužené rameno ministryně financí Aleny Schillerové. Tato dáma chce vědět, kdo a kde a za co utrácí své peníze. A hlavně komu platí, aby ten, kdo peníze přijímá, je samozřejmě všechny správně daňově vykázal. Laskavému čtenáři se jistě vybaví zpráva o šokující korespondenci od „berňáku“ na adresu novomanželů z Olomoucka. Dostali, a nejen oni, od úředního šimla befel vykázat náklady na svatbu, počet hostů, kde a u koho byli případně ubytováni a zda restaurační podnik, ve kterém svatební hostinu pořádali, měli novomanželé ten den rezervovaný pro sebe, či byl otevřen i pro veřejnost. A šiml dodal, že si termín svatby zjistil na matrice.


Exploze názorů na sebe nedala dlouho čekat, a další tsunami veřejné nevole nad postupem Finanční správy taky. To proto, že Alena Schillerová postup „berňáku“ schvaluje. Ovšem s dodatkem, aby v dalších podobných případech zjišťování skutečnosti postupoval poněkud citlivěji. Odborníci na právo občana šílí, avšak Finanční úřad je, zdá se, stále v klidu. Co na tom, že soudy rozhodují o nesprávnosti jeho konání a úřad musí firmám vracet miliardy za neoprávněně udělené zajišťovací příkazy? Andrej Babiš si snad začíná být vědom, že jeho personální politika mu prostřednictvím chybně zvolených lidí do vysokých ministerských funkcí, dříve nebo později způsobí velký problém. To jest konec dobyvatelských výprav k absolutní moci. Moci ovládané persekucí všeho druhu, protože lakmusový papírek, co všechno si může k veřejnosti dovolit, mu ještě v nedávné minulosti signalizoval, že může opravdu hodně.


Protože kde není bída o práci a lidi mohou utrácet, pak jim v době hojnosti lze nabulíkovat cokoliv. Přesně to se nyní děje a tak je potřeba lidem zase peníze brát. Jakoukoliv formou zdanění, i když třeba do nebe volající. Důvod je jasný – když stát vybere hodně na daních, může rozhazovat a tvářit se spasitelsky. Na to zase někdo skočí a tak to může fungovat dlouhé roky. Nebude to fungovat jen tehdy, kdy nám utne tipec další ekonomická krize světového rozměru. Do té doby nechť si Schillerová pořídí ještě větší klacek na peněženky lidí i pokladny firem. A že má talent, o tom žádná. Absurdnost tak zrodí kdeco, stačí se pokusit být agilní, aby šéf viděl, že „makáme a nekecáme.“  Někdy se soudný člověk musí těmto pokusům vyloženě usmát, anžto mu nic jiného ani nezbývá. Ke konci jen malá odbočka, kdy už daňový poplatník přímo zařve smíchy. Stačí si přečíst hlášku Karla Šplíchala (ČSSD), kterému na předvolebních billboardech leží na srdci blaho našich dětí: VYŽENEME NARKOMANY DO ŠKOL. Tak to bychom měli. Alenu Schillerovou si raději ještě nějaký čas hýčkejme.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946