21. leden 2019    

Kalousku, Kalousku, rozpadneš se kousek po kousku....


Titulek je převzatý z transparentu někdejších demonstrací proti Nečasově vládě, kdy se tehdejší expremiér a zrovna tak tehdejší exministr financí Miroslav Kalousek odvážili v rámci úspor snižovat platy ve státní sféře. Což vyvolalo u daňových poplatníků obrovskou nevoli a nechuť vládu nadále akceptovat. Vlna veřejné zloby pak pranýřovala jednotlivé politiky, kteří situaci, navíc ke své smůle, i nešťastně komentovali. Viz tehdejší ministr práce a sociálních věcí Drábek – nemakačenka na úřadech práce nechť naklušou na veřejně prospěšné práce. Jinak nedostanou podporu v nezaměstnanosti.


Od té doby uplynulo hodně vody, ale zase ne tolik, aby veřejnost na některé protagonisty tohoto smutného politického období zapomněla. Vlastně se ani snažit nemusela, protože kdo opravdu hodně usiloval o takzvanou paměť národa, pak to byl Miroslav Kalousek. Exšéf partaje TOP 09, nyní šéf poslaneckého klubu. Ať už se to někomu líbí nebo ne, je to právě on, kdo nikdy nezmizí v zákoutích Poslanecké sněmovny, aby si tam lízal rány. Naopak, jeho fangli symbolizující odhodlání být všude viděn a slyšen třímá pevně v rukou a mává jí, kde se jen objeví. Má to ale jeden malý háček – chybí mu barikáda, na které by stál a pod ním odhodlaná parta spolubojovníků. Nový legitimní vůdce TOP 09 legitimně úřaduje v Bruselu jako europoslanec. Jiří Pospíšil se ale nikdy neřadil mezi politické ranaře. V podstatě sice známá, ale jinak nevýrazná postava české politiky v Kalouskově rétorickém krasobruslení nijak ani překáže nemůže. Jinými slovy, TOP 09 totiž žádného druhého výrazného vůdce ve skutečnosti jako by nemá.


Jenomže tím pádem nemá ani budoucnost, a zdá se, že právě solitér Miroslav Kalousek si to stále více uvědomuje. Neboť svým pohledem se na život svých politických konkurentů už dívá optikou zoufalce. Například by chtěl znárodnit Agrofert. Bože, jaká smůla, že žije v době, kdy to není možné, a zrovna on, ostrý zastánce pravicové politiky. Jak Kalousek řekl, klidně by ze svých postojů kvůli tomu slevil. To už mohl rovnou říct – proti Babišovi mi došla munice, zato ve sklence něčeho ostrého je toho zatím stále dost. Podle toho myšlenkové pochody postupem času vypadají. A to u každého. Nicméně kousek po kousku, Miroslave Kalousku...Ale co, vždyť už to na ten transparent vlastně kdosi napsal...

(pštucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?