18. únor 2019    

Jaroslav a Zubatý Miloš

Protestsong a hranice nevkusu. Jaroslav Hutka a Miloš Zeman. Písničkář a prezident. Život a smrt, která si najde čas na každého. Když si dává na čas, pak ne každý tu paní Zubatou vzývá, aby si pro konkrétní osobu konečně došla. Jaroslav Hutka svou představu konce pozemské pouti páně prezidenta doprovodil i hudebně. A byl se svou představou vyprovozen do příslušných mezí. Tohle bylo, milý písničkáři, už hodně přes čáru, zněly a znějí kritiky. Přát někomu smrt, to se přece nedělá. Nota bene od tebe!


Samosebou, že reakce Hradu na sebe nedala dlouho čekat. Ústy prezidentova mluvčího se písničkář dozvěděl, že kdo jinému neštěstí přeje, sám taky může stejnou měrou dopadnout. Jaroslav Hutka by si tedy měl uvědomit, že sám neví dne ani hodiny a Miloš Zeman jej může klidně přežít. Pravda to může i nemusí být, ať už našinci kartářka či jiní šoumeni, předpovídají cokoliv. Je znám i případ z pražských Vinohrad - svým způsobem mediálně známá kartářka, zvěstující platícímu naivkovi štěstí, zemřela den po jeho návštěvě. Ani si těch pár stovek honoráře nestačila chuděra užít.


Jenže ta by Jaroslava Hutku nikdy nezajímala. Svou pověst nyní vsadil na svou poslední kartu. Ta jediná má v záhlaví symbol času. Lidi pozapomenou, ale Miloš Zeman určitě ne. Lze se vsadit, jak neodolá nutkání vrátit úder v momentě, kdy se to bude hodit. Zubatá, aby se pak z toho rychlého rozhodování, koho z těch dvou kosou seknout, nejraději sama picla....


(pšt,ucho24.cz.foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?