23. říjen 2019    

Jak udělat z měst ráj na zemi? Stačí naslouchat politickým odpadlíkům

Blížící se komunální volby jsou další příležitostí, kdy se občan dozví, kdo mu zařídí ranní probuzení do nezřízeného optimismu. Slogany a hesla to samozřejmě nejsou, a nedej bože, aby například billboard praštil hned po ránu do očí obyvatele bytu s výhledem na jakoukoliv tvář z politiky. Obličej s falešným úsměvem, umístěný hezky před okna, který hned tak nezmizí. A většinou ani bezprostředně po volbách, jak nařizuje zákon. Nakonec si zvyknete, jen tomu politikovi nelze stále přijít na jméno. A když ano, určitě by kvůli tomu dotyčný slibovač ráje na zemi identifikační údaje ve své občance na úřadě neměnil.


Médii nyní křižují rozhovory s politiky všeho druhu – tedy i s těmi, kteří v politice působili a teď mají možnost si postěžovat, jak by udělali všechno jinak a lépe. A hlavně, že ani jejich představivost nestačí k tomu, co šíleného vyvádějí jejich nástupci. Dejte mi proto šanci a já to změním! Jmenovat dotyčné snad ani nemá cenu – česká politická scéna má totiž pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví společného jmenovatele: kritizovat a prstem ukazovat na jiné. Je šuma fuk, zda je zrovna někdo u moci, nebo jí měl. Shrnuto a podtrženo, schopnými lidmi se naše politika jenom hemží. Stačí si přečíst jejich názory. Výsledek? Všeho málo, situace ve všem se jen zhoršuje, a nikdo za to nemůže.


Příkladem toho je třeba pražský magistrát. Nutně být samozřejmě nemusí, najdou se i jiná města, kde se řeší záležitosti řadu let a ti, kteří je měli vyřešit, nyní kritizují jinou partu lidí ve vedení, že tak neučinili. Nejlepší obrana je sice útok, ale nesmí se při něm nikdo z kritiků, takříkajíc, střelit do nohy. Protože pak jeho kritika kulhá o sto šest, neboť si při tom křiku, jak se říká, ani nevidí do huby. A stejně se pak bude chovat další nová garnitura, protože umění svalovat vinu na druhé je snad už podmínka přijetí do politické strany.  To jen aby volič věděl, že nadcházející komunální volby jsou jen prostředek k výměně stráží těch, kdo si už přilepšili a těch, kteří si zase přilepšit potřebují. Přesně tam až jsme došli.


(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946