23. říjen 2019    

Jak moc je marod mladý Babiš?


Zmiňovat výbušnost vypátrání Babiše juniora dvěma investigativci je už zbytečné, protože petardy kritik všeho druhu explodují napříč sociálními sítěmi. Detektiv je teď každý a ví toho tolik, že údiv nad tím vším by svými konstrukcemi vystačil na nový zámek v Lánech.


Babiš junior je nyní hlavní postavou aktuální části příběhu, začínajícího a končícího ve švýcarském činžáku. S dvěma novináři hovořil člověk, z jehož projevu je patrná přítomnost příslušné medikace na zklidnění duše. Tedy stavu psyché, která dostala co proto. Důvody duševní změny pojmenoval Babiš junior sám. Strach ze svého otce. Strach z lidí kolem toho čardáše, který musel tancovat, aby neskončil před policejním vyšetřovatelem. Kvůli podpisu jakéhosi lejstra s hlavičkou Čapí hnízdo, v tu chvíli kus neznámého papíru. Zkusme se na pocity Babiše juniora podívat jeho vlastníma očima, pokud v sobě dovedeme potlačit soudce z lidu, stranícího jedné či druhé straně. Prostě objektivně a jsem si vědom, že asi moc neuspěji. Protože pomyslné petardy už řachly a objektivnost by byla na překážku.

Člověk pod vlivem medikace, chcete-li psychofarmak samozřejmě má ze života jisté bludiště se všemi přízraky, které strach dovede vytvořit. Jenomže Babiš mladší nepůsobil zmateně, ale ustrašeně a pozvolna se pak uvolil ke sdělení, které nyní hýbe nejen politickou scénou, ale žlučí všeználků. Tento člověk není žádný nýmand – bývalý pilot s licencí ovládat dopravní letadlo. Kdo o letectví něco ví (jsem jeho aktivní fanatik), pak nezpochybňuje schopnosti jak duševní tak fyzické, nutné k ovládání letadla.  A jsme u toho: Jestliže taková osoba později prožije nějaké těžké trauma, pořád mu zůstává zbytek rozumu k úvaze, proč si nyní zažívá svoje. A ten zbytek mu zároveň velí, aby byl nadále opatrný. Nechce si peklo prožít znovu. Právě z toho pocitu a jistého uvolnění, že před eho dveřmi nestojí dva pistolníci, dal průchod zbytku rozumu, v němž je uložena celá popisnost té nešťastné události s cílem pobytu na Krymu. A pak vše, co už teď ví každý, kdo shlédl video ze Švýcar.


Shrnuto a podtrženo, kdyby byl Babiš junior opravdu nesvéprávná osoba, jistě by nepobýval v tom azylu, dá-li se to tak říci. Byl by v nějakém příslušném ústavu. Zbývá tak jediná otázka pro Andreje Babiše seniora. Má-li duševně postižené děti, proč je nechával podepisovat tak důležitá lejstra? Jistě se o jejich zdravotním handicapu nedozvěděl až od investigavců. Pak je zde druhá otázka, a to pro policii. Asi ji čekají těžké časy, protože už moc nepůjde tuto kauzu nechávat u ledu. Závěrem pouze jediné – neodsuzujme někoho v tíživém psychorozložení rovnou jako blázna. Pak jsme blázni všichni.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946