20. červen 2018    

Husí kůže vědmy Olgy Sommerové


Z Babiše má husí kůži, Miloš Zeman prezidentem už nebude a pryč s takovými lidmi, jako je  maďarský premiér Viktor Orbán, slovenský Fico nebo Polák Kaczynský. To prohlásila dokumentaristka Olga Sommerová, která o sobě říká, že je vědma a tak to podle ní taky bude. Do voleb vstupuje za stranu LES na kandidátku TOP 09. Chce, jak říká, přispět ke změně společnosti, která se až nebezpečně přibližuje k autokracii pod taktovkou Andreje Babiše.

Tak za prvé: Kandidovat může kdokoliv, kdo dovrší patřičného věku a přesvědčení, že právě jeho osoba je schopná slíbit cokoliv a neudělat pak vůbec nic.

Za druhé: Kandidát po svém zvolení by se měl držet svých předsevzetí, že vstupem do politiky otevře další možnosti společnosti, která jej do politiky delegovala. Tudíž je povinen se svým voličům zpovídat i za to, co neudělal a ne dělat voličům přesně to, kvůli čemu jiné kandidáty nevolili.


Vědma Olga Sommerová by měla vědět i o různých úskalích, kdy její představa něco změnit by potom mohla vzít rychle za své. Odhodlaný jedinec totiž neznamená v politice vůbec nic – preferuje se stranická, tedy společná idea, která v detailech vůbec nemusí odpovídat naturelu zmíněné dámy dokumentaristiky.  Otázka taky je, do jaké míry lze do brutální politiky implementovat vysokou profesní uměleckou zdatnost, která v každém ohledu zákulisních čachrů nemůže padnout na úrodnou půdu. Své o tom přece ví její kolegyně z branže Helena Třeštíková. Ve vysoké politice vydržela pouhé dva týdny, neboť se prý nechtěla mravně ušpinit. Čehož se, jak říká Olga Sommerová, vůbec nebojí. Protože je, jak opět tvrdí, přesvědčená, že politika sama o sobě špinavá není.

Bůh ochraňuj Olgu Sommerovou.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?