20. březen 2019    

Hašek: Věřím, že ČSSD není stranou politických blbců


V to věří exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Jak už známo, naráží tak na tvrdý nesouhlas předsedy Senátu Milana Štěcha se vstupem do Babišovy vlády. Je rovněž známo, že Michal Hašek naopak účast ČSSD ve vládě tvrdě podporuje. A dodal nádavkem, že Štěch patří k partajníkům, kteří dovedli sociální demokracii k politickému hrobu. Takže ze zmíněné partaje nejen tito pánové hovoří v invektivách, jako by sami byli vzor charakteru většího Mirka Dušína.


Čas sice obrušuje ostré hrany, nicméně vždy připomene chvíle, kdo se o pozornost veřejnosti zasloužil. Respektive připomenou tyto chvíle vždy ti, kteří se domnivají, že čas je i prostorem k zapomnění. Není a nebude. Kázat o vyspělosti ducha by už vůbec neměl exhejtman Michal Hašek. A už vůbec ne na adresu Milana Štěcha, který zcela určitě nebude chtít přijmout invektivu právě od něj.

A teď proč: Exhejtman Hašek po volbách v roce 2013 jedenáckrát zalhal v přímém televizním přenosu, že se nesetkal v Lánech s prezidentem Zemanem. Důvod schůzky byl plán na svržení tehdejšího vedení ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou. Plán nevyšel a hašek pak prohrál i krajské volby. A to nemluvě o vyplacených milionech pro falešnou tiskovou mluvčí. Tento člověk nyní radí, jak se Andrejem Babišem domluvit. To jen pro ilustraci, jak se ČSSD nedovede před voliči distancovat od podobných lidí.

Milan Štěch je taky kapitola sama pro sebe. Podle expremiéra Sobotky někdejší vhodný kandidát na Hrad proslul dojemným vztahem k živnostníkům. Prohlásil, že mezi skutečnými živnostníky a skutečnými podnikateli je mnoho takových, kteří jsou v této skupině jenom proto, že mají trvale lepší odvodové podmínky. Platí pouze jednu třetinu pojištění zdravotního a sociálního a to je enormně velká výhoda oproti zaměstnancům. Následovala exploze nesouhlasu a Štěchovo vyhnání z voličského ráje.

Hamáčkův nový parťák ve vedení ČSSD Jiří Zimola je mužem, který velmi usiluje o možnost podílu na moci. Svou snahu prezentuje jako jedinou šanci veřejnosti dokázat, že právě ČSSD i po volebním výprasku, bude hrází proti oligarchizaci české politiky. Omyl. Oligarcha v roli premiéra už tuto metodu dávno praktikuje a ČSSD to nepochybně taky ví. Zrovna tak jako to, že vládní posty jsou pro partaj poslední příležitostí, jak využít zbývající čas před odchodem k propadlišti dějin. Právě o pohybu v nezájmu by mohl vyprávět právě někdejší hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Předchází tomu pochopitelně důvod – tím byla stavba jeho rekreačního domku firmami, které oplátkou měly zakázky v krajských špitálech. Podle dostupných informací stavbu prováděly pod cenou. Řada dalších nevysvětlených otázek pak Zimolu odsunula z krajské politiky do ústraní. Byl ale horlivým oponentem Bohuslava Sobotky a po jeho pádu se exhejtman opět silně angažoval.


Zmínění klíčoví muži současného vyjednávání o důvěře vlády se teď před veřejnosti jeví jako jediní možní zachránci parlamentní demokracie. Což je pro veřejnost stejné pokrytectví, jako tvrdit parašutistovi, že mu jeho děravý padák hned po výskoku z letadla někdo určitě zašije. Hašek nechť si proto věří čemukoliv.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?