20. leden 2019    

Demonstranti na Národní třídě zasahovali proti komunistům. Ondráček je miláček!


Dva neúspěšné pokusy komunisty Zdeňka Ondráčka zasednout v čele sněmovní komise pro kontrolu BIS. Jeho nezvolení je provázeno minulostí, kdy se ještě s obuškem v ruce jako člen pohotovostního pluku angažoval na Národní třídě v pohnutých dnech sametového Listopadu v roce 1989.  Ondráček přezdívaný „mlátička“ se proti tomu ohrazuje – taková prý byla doba a s tím obuškem se to přehání. No tak dobře, modřiny po těch úderech už jsou dávno vybledlé, z bývalých studentů jsou dnes úctyhodní občané a Zdeněk Ondráček se za odměnu služby vlasti angažuje ve vysoké politice. Samosebou že v dresu KSČM, ale vše výše uvedené všichni taky dávno víme. To jen pro ilustraci, že spolu s historií vybledl i nedávný postoj hnutí ANO, které odmítlo ve volbě podpořit Zdeňka Ondráčka, aby zasedl v tak důležité sněmovní komisi. Byl by to prý výsměch do tváře všem, kterým ty modřiny Ondráček sám udělal. Buch! Hnutí ANO najednou otočilo.  


Jak už to v naší polistopadové politice bývá, zrod každé vlády komunisty nakonec potřeboval. Přesvědčoval je o jejich důležitosti například i exprezident Václav Klaus. Dejte mi ve volbě prezidenta svůj hlas a bude zase dobře. Taky že bylo, parlamentní demokracie KSČM umožnila pohodlnou jízdu bez placení – rozuměj bez jakékoliv odpovědnosti. Jako opoziční strana ve volbách živená svým dosavadním, přesto slábnoucím elektorátem, si může i dnes proto dovolit to, co si dovoluje. Protože jim to dovoluje i další nová vláda zatím bez sněmovního posvěcení. Je to vláda bez důvěry sestavená Andrejem Babišem, kterého čeká druhý pokus. V tom prvním se bušil v prsa, že do čela bezpečnostní komise nesmí navrhovaný kandidát Ondráček ani páchnout, natož jí předsedat. V druhém pokusu už premiér Babiš hledá podporu, kde se jen dá.

V politice, jak vidno, neplatí rozhodné bouchnutí do stolu jako v byznysu. Chceš, Babiši, naši podporu? Pak ber komunistu Ondráčka jako fakt, jinak na podporu KSČM zapomeň! Ouha, to by bylo hodně zlé, protože by snaha premiéra nějakou vládu aspoň sesmolit skončila dřív než by vlastně začala. Už tak dala KSČM Babišovi nečekaně za uši, když ministr průmyslu a obchodu si dovolil jednat sám za sebe bez Babišova dozoru v nedávném rozruchu s oživlou otázkou o těžbě lithia. Hrozba předsedy komunistů Vojtěcha Filipa, že s podporou by mohl být rychlý amen, Babiše vyděsila. Pokáral svého ministra za „špatnou komunikaci“ a komunisté se pak jen libě usmívali. A usmívají opět, protože Andrej Babiš „mlátičku“ Ondráčka už hodnotí taky mnohem příznivěji. Tedy alespoň podle stranického tisku KSČM.


Nicméně v rámci zachování tiché podpory v druhém pokusu je třeba použít všechny prostředky, Ondráček Neondráček, čo bolo, to bolo. I Andrej Babiš byl přece komunistou a spolu s ním řada jiných politických exponentů, dnes se hrdě hlásících k principům demokracie. Takže, milí bývalí studenti z Národní třídy, a vůbec všichni tehdy přítomní demontranti! Musíte přes ústa asi dostat znovu. Dovolili jste si v tom Listopadu opravdu hodně! Chudáci uniformovaní bijci s bílými pendreky jen stěží popadali dech, kolik vás museli zmáknout! Těch rehabilitačnch cvičení z namožených paží a ramen! Těch úderů co museli absolvovat, jen aby dnes mohl jeden z nich dbát o naši bezpečnost před nekalými živly! Bůh žehnej hnutí ANO, i Zdeňku Ondráčkovi, zachránci všeho dobrého.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?