23. červenec 2018    

Čunkův „Pochod smrti“ začal. V Praze křepčí gayové a lesby


Sedmý ročník Prague-Pride – festival, oslava hrdosti homosexuálních menšin se opět nese v duchu tolerance a pochopení ke vztahu dvou stejných pohlaví. Alespoň takovou mají představu organizátoři festivalu, kteří tímto poukazují na přetrvávající předsudky společnosti. Ono je to tak – například dítě může podle nich vychovávat pár stejného pohlaví. Vzor klasického rodičovství tak klidně může vzít za své, hlavně že adoptovaný jedinec (jak jinak!) má odpovídající zázemí pro šťastný vývoj a vlastní vstup do života. Jenomže už asi málokterý pár zmíněné menšiny domyslí, že jejich třeba sebevětší citová vazba a hmotné zabezpečení budou pro adoptovaného jedince tím vzorem. Pochopitelně se pak může v budoucnu divit, proč mají vztah muž a žena, když jeho vypravili na životní pouť dva muži nebo v opačném případě lesbická dvojice.


Dá se pochopit, že výše zmíněné pochopitelně budí vášnivé diskuze – nezaopatřené dítě v ústavu, které dříve nebo později bude muset opustit nemá šanci poznat, co je to rodič v pravém slova smyslu. Náhražky v podobě dvou mužů nebo žen je proto pro něj lepší a pokud možno jej formovat už od útlého věku. Pravda je, že ať je člověk jakkoliv sexuálně orientován, citový vztah produkuje stejně tak dobře, jako každý jiný člověk. Jinak by přece homosexuální dvojice nevznikaly a zda je to už spíše diagnóza nebo deformace přírody, nechme na oltáři odborných kruhů. Faktem ale je, že v přírodě zájem živočichů o stejné pohlaví je buď velmi vzácnou výjimkou, či spíše neexistuje vůbec.

Politikum této věci je však mnohem větší, než počet homosexuálních dvojic. Právě že názor některých eponentů, že podobná setkání jsou „proti přírodě“ logicky budí mediální zájem. Už jen kvůli tomu, že česká společnost je v tomto ohledu stále přísně rozdílná. Například senátor Jiří Čunek s jeho názorem o „Pochodu smrti,“ rozuměj konce civilizace, neboť dítě může zplodit pouze muž a žena, má opětnou příležitost glosovat setkání gayů a leseb až do neděle 13. srpna. Kéž by se přidal i někdo jiný, to by mohla být ještě větší zábava.


A teď vážně – každý nechť si slaví co chce, pokud to nepřekračuje meze, hraničící se svobodou druhého. Oslava zdravého rozumu už ale dlouho nebyla a jen těžko si lze i vzpomenout, kvůli čemu to bylo. Takže nechme gaye i lesby se na jejich festivalu vyřádit a pak se více věnujme svým dětem. To aby viděly a věděly, že tudy opravdu cesta nevede.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?