24. říjen 2019    

Čeští europoslanci na seznamu nevolitelných


Vlna kritiky na hlavy těch, kteří v Bruselu hlasovali pro možnost odejmutí hlasovacích práv Maďarsku. Ututlat nic nelze, konkrétní jména nyní křižují jak médii všeho druhu, tak i sociálními sítěmi. Jsou nazýváni bezcharakterními kolaboranty a vůbec lidmi s psí hlavou. Že si tak zavařila vlastně celá bruselská administrativa, začíná na povrch tohoto politického zemětřesu prosakovat ještě víc. A to v podobě manifestu Deklarace nezávislosti České republiky. Signatáři manifestu jsou čtyři - Benjamin Kuras, Michal Malý, Jiří Hynek a Petr Mach. To jen pro úplnost. A pro ještě větší aspoň hlavní myšlenka - Setrvání České republiky v Evropské unii musí být podmíněno tím, že naše rozhodování bude respektováno bez nátlaku, ultimát a vměšování do vnitřních záležitostí naší země.


Ti europoslanci, kteří za Českou republiku hlasovali pro možné použití karabáče na neposlušného unijního člena, jistě dobře vědí, že příští rok na jaře budou volby do Evropského parlamentu. Do května 2019 však ještě daleko, voliči na nějaký ten přešlap jistě zapomenou, třeba si říkají. Jenomže teď je vskutku jiná situace a není to jen o neschopnosti Bruselu řešit jakoukoliv krizi, natož tu migrační. Podstata fungování početného úřednictva především spočívá na hlavní myšlence vzniku aparátu – tou byla hospodářská spolupráce a zefektivnění evropského trhu. K němu měly přispět nové členské státy, jak možností exportu tak importu, tím pádem i zkvalitnění evropského hospodářství vůbec. Je-li ale úředníků moc, nastává brzy klientelismus, který rodí zase jenom další neplechu. Pocit neohrožené moci početného aparátu pak produkuje aroganci, která úředníka odtrhává od reálného života. Změna duševních pochodů je pak nasnadě, lidově řečeno „zblbnutí ze sebe sama.“ Tak se i stalo a nedivme se, co se stalo. Protože se hlavně nediví ti, kteří pomyslným karabáčem na Maďary práskají nad hlavou už teď. Pochopitelně s vědomím, že volič je ve skutečnosti jen tažný vůl jejich bohatě placené káry.


Duševní pochody voličů se ale ubírají jiným směrem. A to buď k nechuti se za Bruselem vůbec ohlížet, za což si mnoha nesmyslnými zákony ten moloch může sám. Už to vlastně není ani instituce „vzájemné hospodářské pomoci“, ale obyčejnou diktaturou. Druhý pohled voličův by ale mohl být třaskavou směsí pro dosavadní české europoslance. Respektive pro konkrétní seznam těch, kteří Maďarsku hrozí kritickým prstem. Zrovna tak jako svého času hrozili Polsku nebo francouzské političce Marii Le pennové zbavením imunity. A zrovna tak hrozili i své vlasti sankcemi za případné nepřijetí uprchlických kvót. Tak by se dalo pokračovat, a volič si pak seznam těchto europoslanců rád přečte. A taky zapamatuje. Protože naši vyslanci tam takříkajíc střílí do vlastních lidí. Možná se už nyní najdou ti voliči, kteří se května roku 2019 nemohou dočkat.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946