29. leden 2020    

Česká republika (s.m.o)


Raději tu zkratku v závorce hned vysvětlíme: společnost s myšlením omezeným. Až tam jsme zřejmě došli, když se za sebou ohlédneme v čase. Obecně vzato, co bylo ještě před desetiletími zcela nemožné, nyní stává se běžnou praxí. A proto raději buďme rovnou konkrétní a že se jedná o politiku, která má pak dopady na nás všechny, je snad jasné každému, kdo s tou vysvětlenou zkratkou nechce mít nic společného.


Vydat se ke světlým zířkům chce každá společnost a její lídři se zaštiťují podobnými volebními hesly. Vláda odborníků, nekecáme a makáme, už ani jednu zbytečně vynaloženou korunu....Těch vzletných hesel je celá fůra a ještě pro příště i další zbydou. Vezmeme to hezky popořádku. Z vlády odborníků a je lhostejno, která u moci v posledních dvou třech dekádách zrovna byla, zůstala jen torza něčeho, co se nikdy vybudovat ani podařit nemohlo. Ministři zpravidla žádní odborníci nebyli, plnili jen politická zadání svou mateřskou stranu zastupovat při dělení povolební kořisti. A když se něco budovat opravdu chtělo, byla to tragédie, za níž dodnes žádný z mocných nenese odpovědnost.

Abychom byli i konkrétní, všimněme si třeba dalšího kariérního skoku ministryně financí Aleny Schillerové. Nemá ani cenu příliš zmiňovat její bezmeznou oddanost svému šéfovi Andreji Babišovi. Známá to věc, ale  co by mělo být ještě známější, je, že od chvíle, kdy usedla do křesla šéfky státní kasy, začaly se dít věci. Její podřízený ředitel Finanční správy „zaklekl“ na firmy, u nichž se domníval, že švindlují, tudíž okrádají stát. Pro dotyčné firmy to byl likvidační zásah, pozdější soudy na svou obranu vyhrávaly a byl právě stát, který tímto křižáckým tažením proti podnikání napáchal miliardové škody. Paradoxem toho je, a ještě dlouho zůstane, že servisní organizace pro vládnutí velkopodnikatele a multikapitalistyAndreje Babiše, což je hnutí ANO, podnikání v ČR cíleně likviduje. Servilita a nekompetetnost jeho nejbližších podřízených je paradoxně oceňována tím, že za své „odbornosti“ zůstávají nepotrestáni. Zkuste takto praktikovat například v obyčejném zakázkovém krejčovství a druhý den jste skončili. Ne tak v eráru, do kterého přitékají peníze nás všech a proto si všechno může každý diletant na vysokém postu dovolit. I když už je státní pokladna zase v dluhu. To už myšlení omezené opravdu je.


Až dnes demonstranti budou bouřit na náměstích, nepochybně budou zase označeni za omezence, kterým jde jen o jedno – zvrátit kolo dějin někam, ale nikdo neví kam. Že se bojí o právní stát? Tady přece pořád je, jinak by se nemohli na důležitých rezortech střídat důležití lidé a rozhodovat o důležitých záležitostech. Omyl. Občané vyšli na náměstí právě proto, aby omezenost v politice skončila, protože „důležití lidé“ jsou jen nástrojem těch, kterým už může jít o politický kejhák a tak je potřeba včas zasáhnout. Kdyby si to občané nechávali stále líbit, pak ta nemilá zkratka (s.m.o.) se stane kýženým cílem těch, kteří si libují ve snaze udělat z národa stádo nemyslících ovcí. To už tady přece jednou bylo.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946