21. květen 2018    

Česká justice vám poradí a pomůže zlegalizovat zbývající peníze z loupeže


Když byl bývalý senátor za ODS Alexandr Novák propuštěn po dvou letech z vězení, veřejnost jen vyvalovala oči. Tento pán byl nejen odsouzen na pouhé čtyři roky za úplatek 43 milionů korun, ale také se ocitl na svobodě za polovinu svého trestu. Nu, stačilo když se za něj přimluvil motorkářský klub.

Tento pán byl typickým představitelem „kmotrů“ v ODS a peníze získal jako starosta Chomutova za prodej Severočeské energetiky a Severočeské plynárenské společnosti německé firmě.


Veřejnost měla tuplem vyvalené oči rozhodnutím soudu, který ohodnotil oněch 43 milionů pokutou 5 miliony korun. Ve své podstatě dal najevo, že někteří „Nováci“ si mohou po odpykání svého trestu a směšné pokuty taky užít doživotní rekonvalescence z takto pěkně nabytých peněz. V opačném případě by soud rozhodl (jako u mnoha jiných, menších ryb) o zabavení celého majetku.

Úplatek je forma trestného činu srovnatelná s loupeží či krádeží. České soudy tak daly mnoha jedincům hezký precedent – kraďte, lupte a sbírejte úplatky jako diví. I při nachytání za ruku, dostanete jen malý flastr a pár drobných vám seberou, ale poté si užijete vše, co jste tak pilně nastřádali svoji kupičku. Soud vám vlastně zbývající peníze zlegalizuje.

Jako jahůdka na tomto dortíku spravedlnosti české justice a k potvrzení výše uvedeného se zjistilo, že si tento pán nyní pořídil v Chomutově dva hotely bratru za 13 milionů. Tedy prý za ně nezaplatil, protože se mu vrátila „půjčka“, kterou nástupem do šatlavy poskytl dvěma lidem. Jeho manželka taky nelenila a koupila nemovitost za deset milionů korun (ale to byly peníze manželky tvrdí Novák).


Nyní bude tento exemplář zcela legálně podnikat a vydělávat. Vzhledem k tomu jak to v České republice vypadá, bylo by hezké, aby si pan Novák po několika letech požádal o výmaz z trestního rejstříku. Potom by mohl znovu třeba i kandidovat jako osoba, na níž se pohlíží jako na netrestanou, a mohl by opět zasednout mezi onu „radu starších“ – do Senátu. Jak říká filmový klasik: V naší zemi je i nemožné možné.

(kou, ucho24.cz, foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?