24. říjen 2019    

Brusel vidí v Orbánovi nebezpečí morové rány


Mocní se vždycky báli revolty, proto podle toho taky jednali. Příkladů z historie je mnoho. Ve středověku hořely hranice s odbojnými oběťmi, v novověku skřípaly šibenice pod tíhou těl oběšenců. Nebo zasedaly parlamenty a cejchovaly znakem opovržení všechny ty, kteří se mocným vzepřeli. Viktor Orbán, maďarský premiér a hlasitý kritik politiky Bruselu, je čerstvě jedním z nich. Jak už známo, Brusel uznal za vhodné Orbána pořádně klepnout přes prsty. A to úderem vedeným společným hlasováním členských států Evropské unie. Kdo je pro a kdo proti?


Jen pár řádků na vysvětlenou: Maďarsko je Bruselem považováno za autokratický stát. Tedy život v něm pod taktovkou jediného muže. Za takový stát bude Evropským parlamentem považován každý, který nesouzní s jeho politikou. Tedy centrálním rozhodováním o každém a o všem, co se v něm děje. Až tak daleko dospěla Evropská unie od dob, kdy v počátku svého vzniku slibovala pravý opak. Právě tomu se Viktor Orbán silně brání a nazývá politiku Bruselu pravými jmény. Což sluchu tamnímu úřednickému molochu vůbec nelahodí a dokonce se cítí silně ohrožen. Logicky už existenčně, protože ten největší problém Evropy, zvaný migrantská krize, přerostl ve strašáka budoucnosti. Bruselu se totiž nedaří Evropu ovládnout záplavou utečenců všeho druhu, protože některé země je odmítají i pod pohrůžkou sankcí. K postihu ale nedošlo, neboť i bruselský moloch usoudil, že hromadný trest by mohl znamenat i konec iluzí o pánovi světa. Takže potrestejme zatím jednoho a uvidíme, kdo se přidá. Dostaneme tím zároveň od členských států odpověď, jak to s jejich odbojností ve skutečnosti vypadá. Protože kdyby opravdu vypadalo, Maďarsko se svým Orbánem by mohlo působit jako morová nákaza a to by byl konec.


Brusel tak prostřednictvím nizozemské europoslankyně obžaloval Maďarsko a chce ho zbavit hlasovacích práv. Znamená to jediné – Maďaři budou při důležitých rozhodováních jen nezúčastnění a hlavně bezmocní diváci. Viktora Orbána tím aspoň přetáhneme řemenem po zádech!  Tím řemenem jsou ale členské státy. Čeští europoslanci, až na pár malých výjimek, Bruselu rádi posloužili. Zejména všichni poslanci za hnutí ANO. Jejich lídr přece patří mezi čilé odběratele eurodotací, tak proč si zadělávat se šéfem na problém? Proti potrestání bylo pouhých dvanáct českých eurposlanců, hlasování se zdržel pouze jeden poslanec za ČSSD a ze stejné strany se nezúčastnil rovněž jeden. Z toho plyne, že pokrytectví českého formátu je stále čile při životě. Důkazem je to, kdy se premiér Andrej Babiš při nedávném setkání s Viktorem Orbánem holedbá svými sympatiemi k němu a za zády vráží jeho europoslanci Orbánovi nůž do zad. Jean Paul Juncker může být spokojen. Na Čechy je spoleh. Na mnohé z nich v Bruselu stačí jen zadupat.


(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946