20. červen 2018    

Bratři v triku končí?! Bělobrádek s Gazdíkem do úterý zatím v objetí


Rychlá známost, špatná známost, říkaly už naše babičky a zpravidla to byla pravda. Po krátém čase si Andulka našla jiného, neudělal-li to dříve Pepa. No přece ten, od kterého se to dalo čekat, dodávali předci. Dvojkoalice KDU-ČSL a Starostové stojí před stejnou sudbou, jen o její podobě v úterý 18. července definitivně rozhodne potlach předsednictva lidovců. Iniciátorem rozpadu je, podle dostupných zdrojů, lídr strany Pavel Bělobrádek. Zda v případě rozluky o tom spolu s Petrem Gazdíkem taky natočí klip, není dosud nic známo. Nicméně dojemné by to, jako předešlý bijáček o stranickém sňatku, asi rovněž bylo.


Licoměrnost lidovců se tak aspoň ukázala v plné nahotě. Nedávné zpochybňování Pavla Bělobrádka o hodnotě veřejných průzkumů, které ve volebním finále ukazují zcela jiné šance, má stejnou vypovídající hodnotu, jako průzkumy samé. Protože jednou tak, podruhé onak. Někdo by si řekl, že je to přece obvyklá charakteristika lidoveckých postojů, jejichž výsledkem nakonec byla účast ve vládě. A to už řádku let za sebou. Ukazuje se však, že současné průzkumy příliš nepřejí jedné ani druhé partaji a vzájemnému spolčení už vůbec ne. Což je příliš silný varovný signál pro toho, kdo na outsidera není vůbec zvyklý. Proto uděláme, co uděláme – dáme Gazdíkovi vale, neboť voliči by se nám mohli postarat o společné harakiri. Za risk s odlukou to do podzimu ještě každopádně stojí.


Zrazený Petr Gazdík tak doufá, že po zmíněném termínu lidovecké předsednictvo ještě foukne do skomírajícího ohýnku a pojede se dál. Směle řečeno, už je to stejně jedno. Rozbitý hrnek se slepí a veřejnost to samosebou bude taky vědět. Dejme pro obrazotvornost KDU-ČSL a Starosty na prodejní pult s keramikou a informujte potenciálního zájemce, že tenhle slepenec je taky hrníček. Při představě kupce, že se mu hned při prvním použití rozpadne v ruce, se s díky od pultu raději odporoučí. Podobného obrazu se bojí už samotní lidovci, zejména ti v regionech, - jejich varovné hlasy znějí už drahnou dobu. Zda má Pavel Bělobrádek poruchu sluchu, ví jen on sám. Když ano, měl by se mu zlepšit, protože pak by mu soukmenovci mohli po prohraných volbách do uší z bezrostřední blízkosti přímo zařvat, aby ze šéfovské židle rychle vypadl. To Petr Gazdík na tom bude lépe.  Jeho křeslo nezajímá nikoho už teď.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)

Hlasovali byste pro povinnou volební účast?