23. říjen 2019    

Amerika už úplně zcvokla. A svět taky


Média v USA mají další výživné téma. To vždy, když se zjeví další kandidát na prezidentský úřad. Je jím nově viceprezident Joe Biden. Takže honem na něj něco vytáhnout, nejlépe rovnou svléknout do naha. Nic neobvyklého v podobných situacích, zejména když je tak která osoba ve vysoké politice. Jenomže tady se střetávají momenty, kdy zdravý rozum je pouhé sousloví a hloupost naplno kvete i v Nevadské poušti.


Zmíněný viceprezident je nyní vláčen kritiky, že si dovoluje k ženám i dětem projevovat sympatie nad rámec společenských konvencí. Tu některou ženu vezme kolem ramen, jinou zase políbí na zátylek a dítě nahodilého rodiče při veřejných setkáních pohladí po vláskách. Což se ve Spojených státech nesmí, neboť jistá rezervovanost vůči druhým osobám by měla být na místě. V podstatě nic proti tomu, kdyby ona hranice nebyla zvyšována nesmyslnostmi, jako byla onehdá kampaň o sexuálním obtěžování, pojmenovaná Mee Too. Zhrzené krásky i ošklivky zavzpomínaly na léta, kdy si je někdo významný dovolil plácnout po zadku, nebo nedej bože, s úklonou jim podržel dveře. Muž je od přírody dobyvatel a ženy jen mazanou obětí, kdy tento pocit v mužích jen utvrzují. Protože ve skutečnosti je to obráceně. Jen ony samy pak rozhodnou, zda podlehnou, či nikoliv. Ten, kdo si jich nevšímá, a podle jejich představ by sakra měl, je zloduch a sukničkář a je třeba mu dát za vyučenou. Vznikají pak různé spolky, na jejichž pranýři podobní týpci potom skončí. Prostě mindrák je povyšován nad vlastní neschopnost se sebou samým něco udělat.


Žijeme v době, kdy se takovým spolkům poměrně dobře daří. Média pak mají o čem a přitom je to o ničem. Tím hůř ale pro žoviálního jedince na světadílu, kde paradox střídá paradox a přitom s úspěchem dobývá vesmír. Připomíná pak bosého génia, který stojí v blátě a odmítá si obout jím vynalezené gumové holínky. Zatím můžeme být rádi, že v našich zeměpisných šířkách se zhrzenými kráskami a ošklivkami řešit nemusíme. Naši prezidentští kandidáti v kategorii filmových hezounů nikdy zrovna nebyli, tudíž měli a zřejmě i budou mít klídek od podobných útoků. Joe Biden ještě nějakou dobu asi ne. Jeho šance na zvolení zatím nejsou příliš velké, což ale nebrání plnit jeho jménem titulní strany amerického tisku. Našinec by se pak ani nedivil, že ve finále třeba neúspěšné předvolební kampaně mu kritici jeho přijmení bez uzardění i změní. Joe Bidet pak bude mít cenu umyvadla pro hygienu nejen řitního otvoru. Taková už je dnešní Amerika.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Hlasovali byste pro povinnou volební účast?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://www.ucho...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946